Van de beste bouillon P De Hollands? pot Traditioneler kan het bijna niet, maar dat is dan ook niet voor niets: klassieke groentesoep met gehaktballetjes is nog steeds overheerlijk! J 1 Voorbereiden: In soeppan soep- vlees met TA liter koud water en 2 theelepels zout aan de kook brengen. Laurier, tijm, foelie en peperkorrels toe- voegen en afgedekt ca. 4 uur zachtjes laten trekken. 3 Beschuit boven gehakt verkruimelen. Breng op smaak met zout, peper en noot- muskaat. Van gehakt balletjes vormen, afgedekt totgebruik in koelkast bewaren. Theedoek natmaken, uitwringen en in zeefhangen boven andere pan. Bouillon door zeef schenken. 2 Intussen wortels en bleekselderij wassen, schoon- maken en in plakjes snijden. Prei wassen, schoonmaken en in ringen snijden. Peterselie fijnhakken. 4 Vlees uit pan nemen en klein snij den. Wortel, selderij en prei aan bouillon toevoegen, aan kook brengen en ca. 10 minuten koken. Gehaktballetjes, soepvlees, vermicelli en peterselie toevoe gen en soep ca. 5 minuten afgedekt koken. Soep op smaak brengen met zout en peper. Variaties voor gevorderrien Tomatengroentesoep met komijnekaas Maak de bouillon met de helft van het water. Kneed 50 g geraspte komijnekaas (stukje, zelf ras- pen) in plaats van de nootmuskaat door het gehakt. Voeg met de groenten 2 blikjes tomaten- blokjes met sap (a 400 g) toe. Groente-cremesoep Vervang de vermicelli door 4 (in de bouillon) gekookte aardappels. Wrijf deze door een zeef en kookze met 2 dl Koksroom (pakje, Friesche Vlag) de laatste 5 minuten in de soep mee. ■40 AllerHande 5-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 40