Hoe de nieuwe Chinese keuken van Centraal China naar West-Europa komt "In mijn geboortestadje Dujiangyan heb ik zo'n 30 jaar lang op de traditionele manier noodles gemaaktj'zegt Chan Lee Min. Ik ben begonnen als leerling van de Noodles Meester van het stadje en heb mij omhoog gewerkt tot een van de Chef Noodlemakers van de regio, in de Chinese traditie een ware vorm van kunst. Vaak bereidde ik de noodles middenin mijn restaurant in Dujiangyan, zodat mijn gasten het schouwspel met eigen ogen konden zien." AMOV Advertentie Een nieuw leven in Europa. "Op een dag in het voorjaar 2000 zag ik een paar nieuwe gezichten in mijn restaurant. Toen ik klaar was met het maken van een partij noodles vroegen ze of ik even bij ze aan tafel kwam zitten. De een bleek afkomstig van Amoy Hong Kong, de ander van de Amoy Noodle Bar in Londen. Ze complimenteerden mij met de receptuur van mijn noodles en opeens vroegen ze me: 'Zou je ervoor voelen noodles te komen maken in onze Amoy Noodle Bar?' Ik was 45 jaar en was nog nooit verder dan Szechuan, laat staan buiten China geweest. En ik realiseerde me dat dit de kans van mijn leven was en besloot de sprang te wagen om met beide vreemdelingen naar Europa te gaan. Voor mij net zo'n onbekende plek als China waarschijnlijk voor u." De Nieuwe Chinese Keuken. "Het eerste wat me opviel toen ik naar Europa kwam, Amoy. De Nieuwe Noodles voor thuis. "Tussen alle trendy noodlemerken is Amoy de No. 1 van Europa in Nieuwe Chinese Noodles als het gaat om de perfecte kwaliteitsschotels voor thuis. De revolutionaire Amoy Wok Express Noodles zijn de echte Chinese noodles die u zo uit de verpakking kunt gebruiken. Niet koken, alleen maar 30 seconden zeven in heet water en meteen in de wok doen. Chan Lee Min: Als ik thuis mijn eigen noodleschotel maak, voeg ik de noodles gewoon aan de voorgesneden Amoy Chinese Groenten en de Amoy Roerbak Sauzen toe. Mijn lievelingsrecept is Kip in Zwarte Bonen Saus. Heerlijk gemakkelijk en klaar in minder dan 10 minuten! En om mijn favoriete Amoy Noodleschotel volmaakt af te ronden, drink ik daar graag een koel glas Tsingtao bier bij. Dan ben ik weer even helemaal terug in Dujiangyan!" was hoever jullie idee afstaat van de werkelijke Chinese gerechten die vandaag in China gegeten worden. In Europa zag ik voornamelijk vettige, en zware schotels op de menukaart in restaurants met het predikaat 'Chinees'. Terwijl we in China vooral een keur van noodleschotels eten. Noodles staan voor de 'healthy fast food' van China. Ze zijn vlug klaar, veelzijdig en voedzaam, hebben een hoog gehalte aan koolhydraten en een lage dosis vet. In China zijn we er dol op in roerbakschotels, soepen en salades. Met de groenten en sauzen waarmee ze worden opgediend vormen ze een perfect uitgebalanceerde maaltijd. Nu raakt ook Europa meer en meer in de ban van noodles. Bijna elke stad heeft wel haar eigen trendy, nieuwe Noodlebar of restaurant. Exotisch, veelzijdig, gemakkelijk, informeel, helemaal van nu: de Noodle is niet meer weg te denken!"

Allerhande | 2001 | | pagina 35