Komkommer de smaak van het seizoen Komkommer soep met rauwe ham Warme zoetzure komkommer Tzatziki met r walnoten •l Verder volop verkrijgbaar Postelein is een echte lentegroente die terug is van weggeweest. Het is een blad- groente met kleine, driehoekige blaadjes die heerlijk rins en fris smaken. Met postelein is van alles te doen. Het is heerlijk in salades en stamppotten, en u kunt het ook koken of zachtjes stoven in wat boter. Postelein is een goede leverancier van vitamine C en mineralen. Arrisjokken zijn een favoriete voorjaars- groente in aile mediterrane landen, en wie ze eenmaal geproefd heeft weet waarom. De smaak is zeer verfijnd en de eetwijze is een feest op zich. Artisjokken worden meestal in hun geheel gekookt en opge- diend, waarbij u de blaadjes een voor een doopt in een sausje of vinaigrette. De recepten vindt u op bladzijde 101 Zacht met een kruidige tint Heerlijk bij pikante gerechten Een verkoelende spread van yoghurt en komkommer JH- /1& Asperges blijven iets bijzonders. Groene en witte asperges zijn bijna het hele jaar verkrijgbaar, maar de grootste aanvoer is van mei tot halfjuni. Geniet van gekookte asperges puur natuur, met gesmolten boter, achterham en peterselie of bereid ze eens in de grillpan of wok. Peultjes kun je natuurlijk het hele jaar eten, maarze passen vooral heel goed bij de lichte lentekeuken. Probeerze bijvoor- beeld eens met jonge worteitjes, nieuwe krielaardappels en een mooi stukje lams- vlees. Schoonmaken is echt een peulenschil: u hoeft alleen de puntjes aan weerszijden af te snijden en de groente te wassen. Knolvenkel werd voor het eerst gekweekt in Italie, maar inmiddels is deze aromatische groentesoort ook populair in noordelijke streken. Venkel heeft een frisse, zachte anijssmaak en een lekker knapperige structuur. Venkel kan worden gekookt, gestoofd, gevuld, gegratineerd en geroer- bakt en is rauw erg lekker in salades. AllerHande 5-2001 15

Allerhande | 2001 | | pagina 15