Het ene ei is het andere niet eieren Alle eieren van Albert Heijn zijn scharreleieren. Ze komen van kippen die redelijk vrij kunnen rondlopen in de stal. Toch zijn er onderling nog wel wat verschillen. Fen extra lekker er. grcter Naam: scharrelei Verpakking: perzes, tien en twintig stuks Bijzonderheden: het scharrelei komt van kippen die leven in schuren metzit- stokken, legnesten, strooisel op de grond en metdaglicht. Er zijn zeven kippen per vierkante meter. Naam: dubbeldooier Verpakking: per vier stub Bijzonderheden: een scharrelei met een dubbele dooier. De eieren van jonge kippen bevatten soms twee eierdooiers, een soort tweeling dus. Dubbeldooiers zijn een spelingvan de natuuren daarom niet altijd verkrijgbaar. Naam: maisei Verpakking: perzes en per tien stuks Bijzonderheden: gelegd door scharrel- kippen die voer krijgen dat voorzeventig procent uit mai's bestaat. De eieren bevatten minder vet en tot zestig pro- cent meer linolzuur dan andere eieren. De dooiers hebben een diepgele kleur. Naam: grasei Verpakking: perzes en per tien stuks Bijzonderheden: het grasei wordt gelegd door scharrelkippen die dagelijks naar buiten kunnen. De dooierkleurverschilt per ei. Behalve gras krijgen de graskip- pen granen en peulvruchten te eten. Naam: biologische eieren (EKO) Verpakking: per vier stuks Bijzonderheden: biologische kippen worden in stallen gehouden zonder kooien, op de grond ligt voor minstens eenderde deel strooisel zoals zand en hooi. De kippen kunnen naar buiten en de kippen krijgen biologisch voer. Naam: Colombian Blacktail Verpakking: per vier stuks Bijzonderheden: de Columbian Blacktail-kippen worden in kleine groepen gehouden, kunnen naar buiten en krijgen biologisch plantaardig voedsel dat verrijkt is met vitamines en mineralen. De eieren hebben een lange houdbaarheid. Naam: viergranenei Verpakking: perzes of tien stuks Bijzonderheden: de kip kan rondscharre- len in een ruime stal met daglicht. Vanwege het veelzijdige voer bevatten de eieren relatiefveel meervoudig onverza- digde vetzuren, linolzuur en vitamines. Naam: Araucana Verpakking: per vier stuks Bijzonderheden: deze scharrelkip komt oorspronkelijk uit het Andesgebergte en legt eieren die van nature mintgroen van kleurzijn. De kippen kunnen naar buiten. Het Araucana-ei heeft een stevige schaal en een voile smaak. AllerHande 4-2001 Si ■V

Allerhande | 2001 | | pagina 83