Uitslapen en lekker lang ontbijten paasontbijt Gegratineer aspergesoep Warme croissants met brie en rivierkreeftjes Goedemorgen, of is het goedemiddag? De dag loopt niet weg en we zijn vrij! Als de dag wat later begint, mag het ontbijt wel wat zwaarder zijn. Paasbrood met mangosalsa American pancakes Ingepakte geitenkaasjes Voorzichtig beginnen Romige hangop Met gesmoltei Knapperig met veel beet Lekker zoet en feestelijk. Rooster sneet- jes paasbrood in een hete grillpan of broodrooster en serveerze met een salsa van mango. Smjd 1 mango in kleine stukjes en schep er 1 eetlepel limoen- of citroensap, 2 eetlepels gem- berjam en 2 eetlepels fijngehakte koriander door. Met een pakje kant-en-klare pancakes (8 stuks, de Biodery) maakt u supersnel een echt Amerikaans ontbijtgerechtje. Leg per persoon een pancake op een bordje en verdeel er schijfjes perzik (uit blik), verkruimelde blauwschimmelkaas (Castello Bleu. Blue d'Auvergne) en grofgehakte pecannoten over. Verwarm de pancakes ca. 5 minuten in een voor- verwarmde oven van 200 °C ofgas- ovenstand 4. Carneer met een toef tuinkers. Ook heerlijk bij het ontbijt zijn Ch£vre Croutes: zachte geitenkaasjes met honing en sesamzaad ingepakt in bla- derdeeg. U verwarmt deze kant-en- klaar pakketjes in een voorverwarmde oven van 225 °C of gasovenstand 5 in 6 a 8 minuten. Zet de pakketjes op kleine bordjes, schep er nog een lepel- tje honing op en verdeel er wat grof gesneden rucola of rucolacress omheen. Voor wie de dag - hoe laat ook - toch liever rustig aan begint, zet u grote Twentse beschuiten op tafel. Mooi hoog opgestapeld op een bord. Met natuurlijk een lekkerejam erbij. Bosvruchtenjam met verse aardbeien erdoorof abrikozenjam met in rum geweekte rozijnen. Ouderwets lekker en toch ook heel trendy: heerlijk dikke en romige hang- op. Bekleed een vergiet met een stuk vochtig gemaakt kaasdoek (of een schone, vochtige theedoekzonder wasmiddelengeurtjes) en laat hierin 1 liter voile yoghurt een nacht lang uit- lekken. Serveer in kleine schaaltjes met bruine suiker en mooie sliertjes sinaasappelschil 'on top'. AllerHande 4 2001 35

Allerhande | 2001 | | pagina 35