A M paasontbijt Bakbacon met tomaat Paastulband Pasen is een feest van tradities. Dat geldt ook voor het paasontbijt, met de lekkerste eitjes van het jaar, een paastulband, speciaal paasbrood en andere extra's. Luxe boter Bijzonder brood Radijsjes in het veld Traditioneel beleg Matzes met aardbeien Versgeperst Knapperig uit de oven Rijk gevulde klassieker vol friszoet sap van roze grapefruits. Dat persen mag u best de dag van tevoren al doen. Dat gaat met ten koste van de vitamines en de smaak! Bewaar het sap wel tot gebruik in de koelkast. Maak voor op het paasbrood e£n van de volgende bijzondere botertjes. Of alle twee natuurlijk. Voor de sinaasap- pelboter: laat 125 g roomboter zacht worden en roerer 1 eetlepel sinaasap- pelsap, 2 theelepelsgeraspte sinaasap- pelschil en 1 eetlepel poedersuiker door. Voor de muntboter: roer 1 eetle pel citroensap, 1 eetlepel poedersuiker en 1 eetlepel heel fijngehakte verse munt door 125 g zachte boter. Laat de boter in een rolletje opstijven en ser- veer in plakjes. Albert Heijn heeft een uitgebreid assortiment bijzondere broodsoor- ten voor op tafel. Pain de Boulogne, Pain de Bastille, Goois zonnebloem- pittenbrood, Twents donkervolko- renbrood en Pane dell 'Arte. Radijsjes en tuinkers luiden de lente in. Maak een schaaltje met een groen veldje van tuinkers (2 a 3 doosjes) en verdeel hier schoongemaakte radijs jes over. Ook mooi: cherrytomaatjes in een veldje van rucolacress. Bij een traditioneel ontbijt hoort tra ditioneel beleg: een mooie schaal met fijne vleeswaren: Ardennerham en Yorkham of fijn runderrookvlees, rosbief en dun gesneden kipfilet. En natuurlijk een schaal met verschillen de soorten lekkere kaas. Geen Pasen zonder matzes. Lekker met boter en suiker. Of met een flinke berg verse aardbeien, tuinkers en een schep romige ricotta, op smaak gebracht met enkele druppels citroensap en suiker. Een flinke kan vol versgeperst sinaasappelsap mag niet ontbre- ken. Of een kan AllerHande 4-2001 31

Allerhande | 2001 | | pagina 31