de smaak van het seizoen Radijssalade met sinaasappel en abrikozen Oosterse radijscocktail De recepten vindt u op bladzijde 1 29 Verder volop verkrijghaar Hollandse Spinazie is van de koude grond volgens velen het allerlekkerst. Puur natuur gekookt smaakt spinazie heerlijk, maar deze groente leent zich ook voor aller- lei andere toepassingen. Roerbak spinazie bijvoorbeeld eens met gember, knoflook en een vers pepertje. Of iaat de blaadjes wat slinken en gebruik ze in pastaschotels, soepen en oosterse gerechten. Rabarber is terug van weggeweest. En dat is geen wonder, want de nieuwe rabar- berrassen zijn zacht van smaak en prachtig rozerood. Behalve als ingredient voor zoete gerechten, zoals rabarbertaart of-compo te, kunt u rabarber ook hartig toepassen. Wat dacht u van een frisse rabarberboter- saus over gegrilde kip of vis? Radijs met knoflook ansjovisdip Een frisse starter met zoetzure en pittige smaken Voorgerecht op z'n Japans, met rijst- azijn en sojasaus AllerHande 4-2001 IS Andijvie komt nu ook van eigen bodem. Net als spinazie is andijvie een zeer gezonde bladgroente, die veel vitamines en minera- len (ijzer!) levert. Stamppot rauwe andijvie met spekjes blijft een klassieker. Een heerlij- ke vegetarische variant maakt u met blokjes pittige kaas en cashewnoten. Postelein is een bladgroente die maar kort verkrijgbaar is, dus liefhebbers moeten het er nu van nemen. De kleine, ruitvormige blaadjes zijn heerlijk in salades. U kunt pos telein ook koken of stoven in wat boter of (olijfjolie. Dan komt de karakteristieke, lichtzure smaak nog beter naar voren. BoSUltjeS passen met hun zachte, frisse uismaak uitstekend in de lichte lentekeu- ken. Dejonge, lichtgroene stengeluitjes worden geoogst net nadat er vlak boven de wortel een klein wit uibolletje is gegroeid. Bosuitjes worden rauwgebruikt in salades, dressings en voorgerechten, maar u kunt ze ook (roer)bakken, stoven of zelfs roosteren in een grillpan. Gezonde en knapperige

Allerhande | 2001 | | pagina 15