Tips voor onderweg trips tips Bloemencorso Bollenstreek Solovakantiebeurs Sail Kampen Warme chocolademelk met slagroom Warme kaasdip Zaimsoep in een thermoskan Mini stol voor de zoete trek Dikke sneden brood Bakje fruitsalade Op 21 april is er een bloemencorso te bezichti- gen in de bollenstreek. Het corso start om 09.30 uur bij de vuurtoren en eindigt om ongeveer 20.30 uur op de Turfmarkt in Haarlem. De praal- wagens kunt u's avonds en de volgende dag bewonderen op de Gedempte Oude Gracht. Meer informatie over het corso en de route krijgt u bij de VW Haarlem, tel. (0900) 616 16 00. Zin in een sportieve, creatieve ofjuist luie vakantie, maar niemand om mee op vakantie te gaan? De Vereniging Vakantiepartners organiseert voor de zesde keer op tweede paasdag een vakantiebeurs in Nieuwegein voor singles en eenoudergezinnen. Circa 50 reisorganisaties tonen hun aanbod op allerlei gebied. De beurs vindt plaats van 10.30 -17.00 uur in Het Veerhuis, Nijenmonde 4 in Nieuwegein-Zuid. Bel voor meer informatie de Vereniging Vakantiepartners, tel. (0183) 44 33 54. Van Goede Vrijdag tot en met tweede paasdag kunt u in Kampen aan de IJsselkade tradi- tionele zeilschepen van de Hanzestadcompagnie bekijken, zowel van binnen als van buiten. Meevaren kan ook, en er zijn een braderie, vismarkt en verschillende activiteiten en demon- straties. Meer informatie kunt u krijgen via de VW Kampen, tel. (038) 331 35 00. Maak als oppepper halverwege warme chocolademelk en koffie. Heel handig met een ketel kokend water en e^npersoons zakjes Hot Chocolate, Cappuccino, Wiener melange of koffie met een smaakje. Doe er voor de lief- hebbers een scheutje Beerenburg of rum in. En natuur- lijk met een flinke toef room, uit een spuitbus of uit een beker kant-en-klare slagroom. Aan het eind van de dag is iedereen wel weer toe aan iets warms. Voor bij de borrel is een pittige warme kaas dip heerlijk. Heel eenvoudig met een pakje kant-en- klare kaasfondue (400 g, Zingg). Die hoeft u alleen op te warmen en op smaak te brengen met wat Mexicaanse kruiden en fijngehakte koriander. Geef er om te dippen tortillachips, gewone chips en stukjes stokbrood bij. Om tijdens het sporten weer warm te worden is een thermoskan met soep een goed idee. Met Pasen is de romige zaimsoep met dille (400 ml, AH Huistraiteur) een aanrader. Daar hoeft u ook thuis niets meer aan te doen, alleen opwarmen en in een goed voorverwarmde thermoskan schenken. Heerlijk met een bagel met verse roomkaas en bieslook! Voor de zoete trek gaat zo'n lekker mini-stollecje er wel in, of van die lekkere grote chocolademuffins. Dan kunt u er weer even tegen! Na een bezoek aan bijvoorbeeld een museum is een picknick met stevige boterhammen met kaas altijd lek ker, zoals Twents donkervolkoren, West-Fries meergra- nenbrood of Pain de Boulogne. Besmeerze met room- boter of kruidenboter, en neem ze verpakt in plasticfolie mee in een koeltas. Beleg het brood ter plekke met voor- gesneden en verpakte kaas. Een bakje verse fruitsalade(AH Huistraiteur) is lekker fris voor op de terugweg. Zo'n fruitsalade blijft heerlijk koel in de koeltas met koelelementen. 9HBB AllerHande 4-2001 117

Allerhande | 2001 | | pagina 117