Met lekkere ijs wat je ziet. Kijk eens kritisch in uw keuken 7 777 7W Voedingscentru Ml V Het onderwerp voedselveiligheid staat momenteei volop in de belangstelling. Met de vele berichten in de media over BSE, dioxine- kippen, ievensmiddeien die uit de schappen van de winkel worden verwijderd. Maar vergeet niet, er worden elk jaar zo'n twee miljoen Neder- landers ziek door voedselvergiftigingen en daarbij moeten de boosdoeners vaak in eigen huis gezocht worden. Meestal is een verkeerde behandeling van voedsel de oorzaak naast gebrekkige hygiene. Hierbij kunt u bijvoorbeeld denken aan het niet goed wassen van de handen en het onvoldoende reiningen van de keuken. Ook wordt de woning niet altijd goed geventileerd. U kunt echter zelf veei doen om gezond te blijven bij wat u eet en drinkt. van verpakte voedingswaren. Dat geeft al veel informatie over houdbaarheid, bereidingswijze en manier van bewaren. dat remt de groei van bacterien. Voor veel (bederfelijke) voedingswaren geldt: houd ze koud en eet ze heet. Zorg dat de temperatuur van koude producten bij het boodschappen doen niet erg oploopt en leg deze thuis snel in de koelkast (4-7°C). Ook belangrijk: rauw voedsel, zoals vlees, bevat meer bacterien dan verhitte gerechten; de kans op besmetting is groot. Houd daarom rauw en bereid voedsel strikt gescheiden en gebruik steeds schoon keukengerei. Zorg vooral bij het bereiden van kip, gemalen vlees, rollades en bij het verwarmen van kant en klaarproducten dat zij door en door verhit zijn. minstens 15 seconden lang. Voordat u gaat koken of eten. Voordat u contactlenzen reinigt en inbrengt. Maar ook: nadat u naar het toilet bent geweest, of de baby hebt verschoond. Na contact met rauw vlees. Na het aaien van uw huis- dier. En de wasbeurt is pas af na het grondig drogen van uw handen. Hvocht is een ideale voedingsbodem voor ziekteverwekkers. Ventileer en verwarm het huis goed; maak aan- recht, badkamer en douchebak na gebruik ook droog. Meer informatie over gezond eten en leven in huis kijk ook op internet of bel met de Voedingstelefoon (van 12.00 - 16.00 uur). r. voedingscentrum.nl 110 AllerHande 4-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 110