Wat haalt u met Pasen in huis? w Op de koffie bij Albert Heijn AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel aan de Grote Krocht in Zandvoort. 'Overal gele kuikentjes' 'Eieren om te beschilderen' 'Servetten, bloemen en kaarsen' Marjan Specht (44) 'Bloemetje op tafel' 'Ik vier het hier voor het eerst' John Sanders (14) 'Mijn moeder hangt het hele huis vol met van alles. Je komt dan werkelijk overal van die gele kuikentjes tegen. Verderga ikaltijd eieren zoeken met mijn twee kleme zusjes. Advocaateitjes vind ik erg lekker. Estelie Oftevanger (34) 'Ik haal in ieder geval heel veel eieren in huis. Wei een stuk of twintig voor mijn dochters, om te beschilderen. Maar die beschilderde eieren eten we niet op, dus koop ik voor de paasbrunch weer apart eieren. En dan natuurlijk chocolade-eitjes om te ver- stoppen. Melk voor de kinderen en puur voor ons. Een paastak heb ik ook in huis, daar hang ik dan dingetjes in die de kinderen op school maken.' 'Ik maak altijd een uitgebreide paasbrunch voor de familie. Metzalm en een roereitje, lekkere brood- jes, kleine hapjes en een fles witte bubbeltjeswijn. Ik dek de tafel feestelijk met servetten, bloemen en kaarsen, maar niet alles in't geel. Nee, ik zoek het liever in het gebroken wit. Pasen moet niet te geel worden, vind ik.' Mevr. L. Heijnerman (83) 'Ik ontbijt met Pasen net als alle andere dagen: twee kopjes thee en iin boterham. Maar ik kleed het wel een beetje aan. Met gele servetjes en een geel bloemetje op tafel, fresia's bijvoorbeeld. Want ook al ben ik alleen, ik maak het toch gezellig.' Nel Spenter (34) 'Weet ik nog niet. Ik zie nog wel. Het zal de eerste keer zijn dat ik in Nederland Pasen vier, want ik ben een paar maanden geleden uit Zuid-Afrika hierheen ver- huisd. In mijn geboorte- land eten we met Pasen, net als in Engeland, hot crossbuns. Dat zijn een soort warme, zoete broodjes met rozijnen erin en een kruis op de boven- kant. Die eten we met jam en boter.' AllerHande 4-2001 105 jjSL j

Allerhande | 2001 | | pagina 105