Nu op www.ah.nl Wij n k-nrti ng Receptkaarten Eigentijdse etiketten Dills Albert H#' Op de website van Albert Heijn kunt u uiteraard alles lezen over de nieuwe financiele dienstverlening van Albert Heijn. Verder is er nu ook een 'store locator", waarmee u razend- snel een Albert Heijn in de buurt vindt. Daarnaast staan ook alle wekelijkse Bonus- en actieaanbiedingen op een rij. In verband met de wijnkorting koop ik meestal twaalf flessen wijn. Onlangs kocht ik de rode huiswijn die in de aanbieding was: drie halen twee betalen. Op de kas- sabon werd eerst de gewone wijnkorting in mindering gebracht, daarna werden er voor de actie maar drie flessen afgetrokken in plaats van vier. Is dit de juiste manier? Dhr. J. te U. Het gaat om twee verschillende kortingen die achtereenvolgens worden berekend. De bere- kening op de kassabon is correct. Voor de standaard wijnkorting bij aankoop van twaalf flessen wijn van een soort brengt de kassa eerst een fles in mindering. Voor de overige elf flessen betaalt u dan de actieprijs. In dit geval betekent dat dat er drie flessen gratis zijn (elf gedeeld door drie) want voor de vierde fles komt u een fles tekort. Wanneer eerst de actiekorting zou worden berekend, blijven er onvoldoende 'betaalde' flessen over voor de standaard wijnkorting. Om beide kortingen volledig te benutten zou u eigen- wg lijk £6n fles meer moeten kopen. H M'WA Na de standaard wijnkorting M\ blijven er dan twaalf flessen a over voor de actiebereke- ning en dat betekent dat de volledige korting (twaalf gedeeld door drie) nog benut kan worden. Bij aan koop van dertien flessen krijgt u er in dit voorbeeld - "JKnifi dus vijf helemaal gratis. Sinds de introductie blijken de AH Receptkaarten een groot succes. Volgens onderzoek onder onze klanten voldoen ze duidelijk aan een behoefte. In de meeste gevallen gebruikt men de kaarten als inspiratiebron en als stimulans om eens een keer wat anders te koken. Lekker, handig en snel, zo worden de recepten getypeerd. Maar liefst 76 pro- cent van degenen die de recept kaarten meenemen, bewaart ze ook. Dat is zo'n vijftien procent van alle mensen die boodschap- pen doen. Vanaf begin maart vindt u op de receptkaarten naast recepten voor hoofdge- rechten ook recepten voorvoor- gerechten en nagerechten. Voor nog meer keuze en inspiratie. Margreet van Steijn (33) is verantwoordelijk voor de eigen merken van Albert Heijn: AH, Euro Shopper en AH Biologisch. De afgelopen periode hield zij zich intensief bezig met de nieuwe etiketten voor de huis- en landenwijnen. Met het AH-huismerk biedt Albert Heijn een goede kwaliteit tegen een aantrekkelijke prijs. Inmiddels zijn er ca. 3500 producten van het AH-huismerk en 230 producten van AH Biologisch. Elk jaar zijn er een kleine duizend aanpassingen in het assortiment, van nieuwe producten tot nieuwe etiketten. Voorbeelden daarvan zijn de introductie van AH Kopsoep. met de bijzondere smaken mosterd en tomaat/basilicum. en de aangepaste etiketten van de huis- en landenwijnen. Margreet: De wijnen waren toe aan een nieuw en eigentijds etiket. pas send binnen het totale assortiment van het AH-huis merk. We wilden ze ook het AH-zegel meegeven. het labeltje met het AH-logo erop. dat op alle eigen- merkproducten staat.' Na ca. acht maanden lagen de wijnen met nieuwe etiketten in de winkel. Margreet: 'We hebben een designbureau opdracht gegeven om nieuwe ontwer- pen te maken voor de etiketten. We hebben twee ontwerpen uitgekozen en die getest bij klanten. Zij kozen overtuigend voor het ontwerp dat het nu. met wat aanpassingen. is geworden. De mensen vonden het ontwerp heel smaakvol. duidelijk en uitnodi- gend. Het etiket is eigentijds zonder het karakter van een wijnetiket te verliezen. Bij de landenwijnen wordt het land vermeld en op het etiket staat een afbeelding die bij het land past. Ook het smaaktype staat nu op het etiket. Daarmee maken we het nog makkelijker in de winkel de juiste wijn te kiezen.' AllerHande 3-Z001 7

Allerhande | 2001 | | pagina 7