Antwoord Het ene vet is het andere niet Korting Wat zeggen cijfers? Vraag In deze rubriek vindt u een selectie van vragen aan Albert Heijn en aanvullende informatie over de Albert Heijn-organisatie. Hebt u ook een vraag? U kunt hem stellen aan de AH Servicelijn: 0800-0305 (gratis). Deze maand vinden er in het kader van de campagne 'Goede Voeding, wat let je?' van het Voedingscentrum acti- viteiten plaats in diverse supermarkten, waaronder Albert Heijn. De boodschap van deze campagne luidt: 'Eet meer groenten en fruit en minder verzadigd vet'. Marieke Verheggen van het Voorlichtingsbureau Marga rine, Olien en Vetten, een van de participanten van de cam pagne, licht toe waarom juist dat laatste zo belangrijk is: 'Verzadigd vet kan het cholesterolgehalte verhogen en daar- mee de kans op hart en vaatziekten. Wie dus gezond wil eten, kiest voor producten met weinig verzadigd vet zoals halfvolle of magere melk en yoghurt, minder vette kaas en mager vlees en gevogelte zoals rosbief of kipfilet. Wees ook bedacht op producten zoals koekjes, gebak, chocolade, room en roomboter. Hierin zit veel verzadigd vet. Voor de bereiding van de warme maaltijd is het verstandig te kiezen voor een margarine of bak- en braadproduct in een kuipje of een fles of een plantaardige olie. Kies voor op brood een margarine ofhalvarine uiteen kuipje. Dezezijn allemaal rijk aan onverzadigd vet dat het cholesterolgehalte juist ver- laagt. Hierdoor wordt de kans op hart- en vaat- ziekten kleiner. Bovendien zijn het belangrijke /7J bronnen van vitamine A, D en E.' V/ /- Om u te helpen bij uw keus staat het (iflfdZ' vOfy tp gehalte onverzadigde en verzadigde vetzu- .//tr UX it" ren bij veel producten op het etiket vermeld. Ik maak graag een cappuccino maar zo nu en dan lukt het me niet om met de melkopschuimer genoeg schuim op de melk te krij- gen. Waar kan dit aan liggen? Mevr. K. te H. Belangrijk is dat de melkopschui mer droog en schoon is. Verder zou het kunnen zijn dat melk die tegen de houdbaarheidsdatum aan zit niet het gewenste resultaat oplevert. In de melkopschuimer kunt u ook heel goed lang houdba- re melk gebruiken. Soms vindt u op een artikel een sticker met 'halve prijs'. Dit bete- kent dat u vijftig procent korting krijgt op de normale prijs (dus niet op de Sortusprijs). De korting wordt bij het afrekenen aan de kassa automatisch van de prijs afgetrokken. U krijgt de korting omdat bijvoorbeeld de houdbaarheidsdatum bij- na afloopt, of omdat de ver- pakking is beschadigd. De artikelen zijn natuurlijk wel van goede kwaliteit. Op een blikje knakworst van uw eigen merk staat behalve de houdbaarheidsdatum nog een code. Wat zeggen deze cijfertjes? Mevr. W. te Z. Behalve een houdbaarheidsdatum staat er op het blikje knakworst een productiecode vermeld, ook wel 'chargecode' genoemd. Van deze code kan worden afgeleid wanneer en waar een artikel is geproduceerd en om welke pro- ductielijn het gaat. Bij klachten over een product kan de productie code een heel belangrijk hulpmid- del zijn om de klacht te analyseren. 6 AllerHande 3 -2001

Allerhande | 2001 | | pagina 6