Sherry bij de vis Iekkers uit de zee Kabeljauw met tomaat, paprika en olijven uit de oven De recepten vindt u vanaf bladzijde 85 Heerlijke visschotel met een zuidelijk tintje In Jerez de la Frontera, Sanlucar de Barrameda en El Puerto de Santa Maria is sherry de tafelwijn bij uit- stek en is vis dagelijkse kost. Geen wonder dus dat hier, in de 'sherry-driehoek', ontdekt werd dat vis en sherry een mooi paar vormen. Doordat de smaak van sherry varieert van knisperend droog tot strope- rig en zoet, zijn er nogal wat toepassingen te beden- ken. Het droge en frisse van manzanilla past bij- voorbeeld perfect bij de gegrilde roodbaarsfilet met waterkerspesto. Verdersmaakt hij uitstekend bij oes- ters, maatjesharing, tostada met ansjovis, gerooster- de visfilets (zoals de roodbaarsfilet), en bij slanke salades met noten, garnalen en olijven. Fino biedt doorz'n droge, frisse maartegelijkertijd heel krachtige smaak talloze culinaire mogelijkheden. Probeer fino bij de kabeljauw met tomaat, paprika en olijven uit de oven of bij de salade met gemarineerde tilapiafilet. Verder ook lekker bij: risotto, imitatiekaviaar, gerook- te zalm of tonijn, sushi met een druppeltje sojasaus, garnaal- of krabtortilla, gefrituurde inktvisringen (diepvries) en bij gekruide visgerechten. De droge, maar rijke en rijpe amontillado wordt in Andalusie zelf bij licht pikante, smeui'ge vissoep geserveerd. Ook bij een goed gevulde visrisotto, gerookte makree! en gegratineerde kreeft is het een aanrader. Medium dry sherry bestaat voor een deel uit amontillado en doet het uit stekend bij de gegratineerde rivierkreeftjes. AllerHande 3-2001 67

Allerhande | 2001 | | pagina 67