IB B sparen om iets extra's weg te zetten, druk je op de rode 'nee'-toets. Als klant ben je niets verpiicht; je hebt elke keer de keus.' Eenvoudig Een AH Spaarrekening heeft, net als andere spaarrekeningen, een rekeningnummer. U kunt dus ook geld overmaken van een ande re rekening naar uw AH Spaarrekening, op dezelfde manier als u bij andere rekeningen gewend bent. U kunt uw AH Spaarrekening- overzichten printen bij de zuil, zodat u precies kunt aflezen wat u gespaard hebt. Bij het openen van een AH Spaarrekening krijgt u een mapje om de rekeningoverzichten in op te bergen. Hierin vindt u ook meer infor- matie over het sparen bij Albert Heijn. Het is allemaal heel eenvoudig, verzekert Wouter: 'De AH Geldzaken-zuil ziet er hetzelfde uit als de inmiddels vertrouwde pinautomaat. Op het display staat precies wat de volgende stap is. En ook het tussen- tijds kiezen voor een andere spaarvorm of een nieuwe pincode is een kwestie van stapsgewijs de instructies op het scherm volgen. Je moet het beslist uitproberen om te zien hoe simpel het is en hoe snel het gaat.' Succes Wouter Meijerink heeft er alle vertrouwen in dat sparen bij Albert Heijn een succes wordt. 'Het is leuk, het is eenvoudig en je kunt in bijna elke Albert Heijn-winkel geld sparen, opnemen en storten. En dat zolang de winkel open is. Bovendien kun je je geldzaken 24 uur per dag telefonisch regelen of via www.ah.nl. Daarnaast is de rente absoluut concurrerend met die van de grote banken: rond de twee procent voor een saldo onder de 990 gulden. En wanneer het saldo boven die grens uitkomt, ontvang je rond de 4,25 procent over het hele bedrag.' Hij stelt dat het eigenlijk een moderne vorm is van het potje met klein- geld, dat veel mensen vroeger hadden: 'Bij elk winkelbezoek is het weer leuk om te zien hoeveel je ongemerkt hebt gespaard.' Spaarrekening W W Vijf manieren om ter op de AH Spaarrekening: Zo groeit uw saldo nog sneller: Als u bij het afrekenen het aankoopbedrag naar boven laat afronden en hetverschil op uw spaarrekening laat zetten, spaart u ongemerkt een leuk bedrag bij elkaar! Laat uw Bonwskorting op uw spaarrekening bijschrijven. gLaat het aankoop bedrag van uw bood- schappen met vijf, tien of vijftien procent verhogen. Dit bedrag wordt dan automatisch op uw spaar rekening bijgeschreven. P Laat de waarde van uw (al dan niet voile) zegelboekjes bijschrijven. Laat het aankoop bedrag van uw bood- schappen naar boven afronden. Het verschil wordt bijgeschreven op uw spaarrekening. MLaat het te ontvangen statiegeld op uw spaar rekening zetten. U kunt kiezen voor een of meer van deze spaarvormen. U kunt geld storten bij de kassa. Dit kan met zogenoemde spaar- labels van vijf, tien, vijfentwintig of honderd gulden, die bij de AH- Celdzaken-zuil en de kassa te verkrij gen zijn. De caissi^re scant het label en het bedrag wordt na betaling bijgeschreven op uw rekening. U of anderen kunnen schriftelijk geld overboeken naar uw spaar rekening. AllerHande 3 2001 61

Allerhande | 2001 | | pagina 61