Rondje huiswijn We drinken in Nederland meer wijn dan ooit, we weten er meer van en we kiezen ook gevarieerder. Menigeen heeft van wijn een hobby gemaakt en verdiept zich in streken, stij- len en smaken. Er zijn ook mensen die graag lekkere wijn drinken, maar geen zin of tijd heb- ben om uit te zoeken wat nu precies de wijn van hun smaak is. Speciaal voor iedereen die snel de weg naar de juiste wijn wil vinden, zijn er AH-huis- en landenwijnen. Er zijn er drieen- twintig in totaal: allemaal met een eigen karak- ter maar stuk voor stuk makkelijk drinkbaar. Om het kiezen van een wijn zo eenvoudig mogelijk te maken, staat op de voorkant van de fles de wijncategorie aangegeven. De landen wijnen zijn makkelijk herkenbaar aan de kleu- renbalk onderaan het etiket. Goede keus De huiswijnen staan garant voor een goede keus. Albert Heijn volgt de markt en weet hoe de trends zich ontwikkelen. Onze smaak veran- dert namelijk voortdurend. Tien jaar geleden dronken we vooral lichtzoete wijnen, nu kiest de meerderheid voor droog. Serveerden we wijn in de jaren zeventig en tachtig voor en na de maaltijd, nu wordt wijn voornamelijk aan tafel gedronken. Bovendien neemt de interesse in wijnen uit verre streken toe. Albert Heijn signaleert die wijzigingen en speelt daar met het eigen wijnassortiment op in. Uiteraard spelen de prijs en kwaliteit bij de huiswijnen een grote rol. Tegelijkertijd met het veranderen van het uiterlijk is ook de inhoud van de fles onder de loep genomen. De kwali- teitseisen zijn nog scherper geworden. De wijn in de fles moet gegarandeerd goede waar voor een prettige prijs bieden. Folder in de winkel 1 Wit wijmategorie 1 Kleinfje wijn Aan de hand van het wijn- informatiesysteem, waarbij elke wijn wordt ingedeeld in een wijncatego rie, vindt u snel bij elk gerecht de juiste wijn. Bovendien vindt u nu in uw Albert Heijn-winkel een handige folder. Daarin staat bij elke wijn een uitgebreide smaakomschrijving en serveersuggesties. VE hebben °E HELE SELECTIE HEr NfEUW °E"OKEN. AH Huiswijn wit Vin de table uit Frankrijk AH Blanc de Blancs AH Ribera del Guadiana Denomination de Origen uit Spanje AH Gambellara Denominazione di origine controllata uit Italie AH Valle Central de los Andes Sauvignon Blanc uit Chili AH Mendoza Valley Garantfa de Origen uit Argentinie AH Droe Steen Wijn van de Wes Kaap uit Zuid-Afrika wijncategorie 7 AH Chardonnay AH Barossa Valley South Eastern Australia Guaranteed wiincategone 4 AH Huiswijn moelleux Vin de table uit Frankrijk AH Rheinhessen Qualitatswein uit Duitsland Houdt u het bij een of twee glaasjes? De Cotes du Roussillon, Valdepehas, Droe Rooi, Droe Steen, de rode en de twee witte huiswijnen zijn ook in kleine flesjes met een inhoud van een kwart liter verkrijgbaar. Ros6 wijncategorie 6 AH Huiswijn Rose Grenache Vin de pays d'Oc uit Frankrijk AH Huiswijn Rose Vin de table uit Frankrijk Rood wijncategorie 7 AH Huiswijn rood Vin de table uit Frankrijk AH Cotes du Roussillon Appellation Controls uit Frankrijk AH Valdepenas Denominacion de Origen uit Spanje AH Mendoza Valley Garantfa de Origen uit Argentinie AH Droe Rooi Wijn van de Wes Kaap uit Zuid-Afrika wijncategorie 8 AH Utiel Requena Tempranillo Denominacion de Origen uit Spanje AH Toscane Sangiovese Indicazione Geografica Tipica AH Valle Central de los Andes Cabernet Sauvignon uit Chili AH Valle de Guadelupe Cabernet Sauvignon uit Mexico AH Barossa Valley South Eastern Australia Guaranteed l.Dei>KNAf AllerHande 3-2001 41

Allerhande | 2001 | | pagina 41