Tapas-tijd! 'Het eten hier vinden we heerlijk. Alles smaakt beter dan in Nederland' Tapas zijn schaaltjes met lekkere kleine Spaanse hapjes. Ook thuis kunt u ze zonder al te veel moeite serveren. Hayo Schaap, beseffen goed dat wij hier ook debet aan zijn, maar toch vonden we het jammer om niet meer temidden van Spanjaarden te wonen. Daarom wonen we sinds een jaar met onze twee kinderen in Ohanes, het eerste ecologische dorpje van Europa. Het cafe speeit een belangrijke rol in Spanje. Om acht uur 's morgens, voordat ze naar hun werk gaan, staan de mannen al aan de toog voor hun eerste drankje. Ze regelen er zaken en praten over de dingen die er in het dorp gebeu- ren. Het eten in Andalusie vinden we ook heer- lijk. Alles smaakt hier beter dan in Nederland. We zijn dol op migas - gebakken broodkruimels - met knoflook en ui. Ook eten we graag choto, geitenvlees in saffraansaus. In dezomermaan- den drinken we net als veel Andalusiers ter ver- koeling een tinto de verano. Dit is rode wijn met 7-up, blokjes ijs en een schijfje citroen. We heb- ben veel van Spanje gezien, maar onze voorlief- de gaat toch uit naar Andalusie. We zijn echte buitenmensen en houden van wandelen in bos- sen en bergen. In Andalusie kan dat vanwege het lekkere klimaat twaalf maanden per jaar.' 1 Marineer 1 bakje cocktail- garnalen (125 g, AH) of fruits de mer (150 g, AH) in 4 eetle- pels knoflook-peterselie olie (Drogheria Alimentari) en 1 eetlepel citroensap. 2 Verwarm 1 quiche in pun- ten (300 g, AH Huistraiteur) volgens de gebruiksaanwijzing en snijd elke punt doormidden. 3 Bestrijk toast of Toast'n Chips knoflook of ui (zakje 125 g, Haust) met zonge- droogde-tomatentapenade (100 g, AH Huistraiteur). 4 Bestrooi cherrytomaatjes in een schaaltje met 1 theele- pel tijm. Leg er Spaanse knof- lookteentjes tussen (potje 100 g, Carbonell) en schenk er wat olie uit het potje over. verkoopt en verhuurt Spaanse huisjes Hayo Schaap (41en zijn vrouw Diana verruil- den ruim zes jaar geleden hun woonplaats Amsterdam voor Spanje om zich daar te vesti- gen en te gaan werken. Vanuit het kleine dorpje Ohanes verhuren en verkopen ze authentieke Spaanse huisjes. Hayo: 'We woonden op de Ceintuurbaan in Amsterdam en hadden geen zin meer in de drukke stad. Diana was in verwach- ting en we wilden het voor onze kinderen wat rustiger. Diana had anderhalf jaar in Andalusie gewoond en wilde graag terug. Aanvankelijk wil den we er een kinderkledingwinkeltje beginnen, maar dat kwam niet echt van de grond. In het begin zijn we heel Andalusie doorgetrokken, tot we in het dorpje Frigiliana terechtkwamen. Daar is het idee geboren om huisjes te gaan verhuren aan buitenlanders die, wegvan het massatoeris- me, het 'andere' Spanje wilden leren kennen. Inmiddels is er wel wat veranderd in Frigiliana. Toen wij er kwamen wonen waren er nog weinig buitenlanders, maar nu zijn de meeste huisjes uit het oude gedeelte van het dorp in handen van Nederlanders, Engelsen en Duitsers. We 3? AllerHande 3-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 32