In Andalusie h Paul Kerstens, 'Internationale restaurants kennen ze niet, maar het lokale eten is 1166^^ erwten, spinazie, aubergine, amande- len, pistachenoten, saffraan en komijn. Eten in Andalusie is dankzij de Arabieren nog altijd een feest, want zonder hun invloed van eeuwen geleden zou de keuken nu veel min der afwisselend zijn geweest. Het kleurrijkst zijn misschien wel de tapas, kleine lekkere hapjes die de hele dag door volop in barretjes en restaurants zijn te krijgen. De meeste Andalusiers drinken er traditiege- trouw een glaasje 'fino', droge sherry, bij. Lokale verschillen Omdat Andalusie zo groot is - het gebied heeft ongeveer de afmetingen van Portugal - is het niet verwonder- lijk dat er op culinair gebied lokaal veel verschillen zijn. Aan de kust eet men over het algemeen meer vis en in het binnenland staat vaker >- I i nlerna110naal marketing manager Tio Pepe Paul Kerstens (28) werkt in Jerez de la Frontera, bij het sherryhuis Gonzalez Byass, als internationaal marketing-manager van onder meer het merk Tio Pepe. 'Mijn moeder heeft hier in haar jeugd gewoond en was bevriend met een aantal leden van de familie Gonzalez. Mijn vader had zakelijke contacten met hen en tijdens de 'feria', een groot feest hier, hebben ze elkaar ontmoet. Vandaar dat we later ook altijd op vakantie gingen naar deze streek. Daarmee had ik al een voorliefde voor het gebied. Toen ik na de HEAO een baan zocht, dacht ik dan ook aan een baan hier. Ikwoon nu ongeveer tweeenhalfjaar in Jerez. Ik heb hier net een appartement gekocht en ook mijn vriendin komt uit Jerez. En ja, zoals ze dat hier zeggen, dan kom je niet meer weg! Het wonen hier beviel direct heel goed, ik kende natuurlijk al wat mensen en het gebied. De Andalusier is over het algemeen heel open en gezellig, alsje eenmaal z'n vertrouwen hebt gewonnen is dat voor het leven, en gaan alle deuren voor je open. Internationale restaurants kennen ze hier niet. Naast de lokale restaurants hebje alleen de Chinees en de afhaalpizza. Maar dat is niet erg, want het lokale eten is heerlijk. Alsje hier uit eten gaat, eet je vaak tapas. Het is een prettige maniervan eten.je kunt heel veel pro- beren. Het is ook een sociale manier van eten, omdat je met z'n alien uit dezelfde schaal eet. Mijn favoriete tapa? Dat is de jamon serrano. Ook alles met gefrituurde vis - en die hebben ze hier veel - vind ik lekker. En bij bar juanito hier hebben ze heerlijke artisjokharten... In de winter werk ik tot twee uur, en lunchen we tot een uur of drie met een warme maal- tijd. 's Avonds eten we weer rond negen uur, ook altijd met iets warms erbij. Rond zessen is er een merienda, dan drinken we koffie ofcho- colademelk met iets zoets erbij. De meeste problemen heb ik met de late lunch. Ik heb altijd iets in de koelkast liggen om de tijd tot de lunch te overbruggen, bijvoorbeeld yoghurt ofappeltjes. In vergelijking met de rest van Europa laten ze de trek hier meer oplopen.' 26 AllerHande 3-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 26