Raapstelen de smaak van het seizoen /yy rjr/ Raapsteelschotel uif de wok Lasagnepakketjes met raapstelen Raapstelensalade met avocado en peterseliedressing Selderij is een keukenkruid dat uitste- kend past bij deze tijd van hetjaar. Denk maar aan (zelfgemaakte) soepen waarin u een bosje selderij laat meetrekken. Selderij is ook erg lekker in stevige stoofpotten met vlees, wild of kip. De geurige, pittige smaak komt rauw het best tot uiting, bijvoorbeeld in salades met vis of kaas, of in een romige dipsaus. De recepten vindt u op bladzijde 79 Een heel smakelijk bijgerecht Een geraffineerd voorgerecht met garnalen Frisse smaken in een bijzondere salade Verdftr vnlnp verkrijgha a r (t heeft een geurige koolsmaak. Het is een heel veelzijdige groente met een mooi violette of bleekgroene buitenkant en een witte binnenkant. Rauw smaakt koolra- bi het pittigst, gekookt of gestoofd wordt de smaak milder. Behalve als salade kan het knolletje gekookt, gestoofd of in z'n geheel gevuld worden. zijn ook in het buitenland geliefd. Zodra het lente wordt komt de radijs van eigen bodem. Radijs wordt altijd rauw gebruikt, en de scherpe, frisse smaak geeft een spannend accent aan salades, voorgerechten en borrelhapjes. is makkelijk te bereiden, gezond en heel smakelijk. De groene roosjes zijn vooral een goede leverancier van vitamine C. Probeer broccoli eens met een lichte mosterd-kaassaus, met geroosterde pijn- boompitten of op z'n Italiaans met ansjovis en kappertjes. behoren tot de meest gegeten groenten in ons land. Ze zijn snel te bereiden, lekker knapperig en fris van smaak. Vanaf maart begint de aanvoer van komkommers van eigen bodem. Kom- kommers kunt u het beste op een koele plek bewaren, maar liever niet in de koelkast. Ze zijn namelijk gevoelig voor te lage tem- peraturen.

Allerhande | 2001 | | pagina 13