Wat verstaat u onder biologische producten? Op de koffie bij Albert^ Heijn AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel aan de Grote Houtstraat in Haarlem. Alles wat erin zit, komt uit de natuur' 'Ik hoop maar dat het goed is' 'Goed voor je gezondheid' 'Ik pak gewoon de groente die er is' Carry Petri (53): Tomaten smaken echt naar tomaten' Mw. v.d. Berg (75): 'Tja, biologisch is biologisch. Dat staat op de ver- pakking. En als het erop staat, dan geioof ik dat. Het is wel veel duurder, dus ik hoop dat het goed is. Ik koop altijd biologische wortels om te per- sen. 't Liefst begin ik daar de dag mee. Heerlijk. Niet elke dag hoor, want het is een enorm werk om dat persapparaat schoon te maken.' Odili Anatune (77): 'Biologisch? Dat betekent: goed voorje gezondheid. Ik let daar erg op, want ik ben profvoetballer. Alles wat ik eet moet goed zijn voor mijn gezondheid.' 'Biologisch is alles wat zonder bestrijdingsmiddelen is gemaakt. En het betekent dat de dieren goed voer krij- gen. Ikzeif pak gewoon de groente die er is, want de voedselstandaard in dit deel van de wereld is al zo hoog, het hoeft voor mij niet hoger. Ik let wel op het soort vlees dat ik koop - dat een dier geen rotleven heeft gehad. En ik koop scharreleieren.' Christa van der Sthoot (1?) en Lore Haniaker (17): 'Ja jeetje, biologisch, wat is dat ook al weer? Natuur- getrouwe producten, geioof ik. Niet bespoten met van dat gif waardoor de bacterien weg- gaan, weetjewel. Biologische boter bijvoorbeeld. Alles wat erin zit, komt uit de natuur. Er zitten geen rare dingen in. Verkopen ze hier ook biologi sche producten? Ik dacht dat je daarvoor naar zo'n speciale winkel moest.' Tekst Karin van Munster fotografie Michiel van Nieuwkerk Aletta Molenaar (79): 'Ik heb het idee dat er op een gezonde manier aan gewerkt is. En dat zal ook wel, anders mag zo'n etiket er niet op. Het gaat om producten die geteeld zijn zonder bestrijdingsmiddelen en geproduceerd zonder chemische toevoegingen. Zelf koop ik altijd biologische tomaten.' AllerHande 2-2001 73

Allerhande | 2001 | | pagina 73