op internet (vww.ah.nl). Op deze manier wilde Albert Heijn peilen wat Nederlandse vrouwen vinden van boodschappen doen via internet, wat de barrieres zijn en wat er wordt verwacht van de toekomst. Met de resultaten uit het onderzoek heeft AH Thuisservice de website aangepast aan de wensen van de klant. Het boodschappen doen via internet is daardoor nog makkelij- ker en leuker geworden. Meer vrije rijd Vrijwel alle deelnemers bleken enthousiast te zijn over het experiment en de meesten vonden het spannend en leuk om te doen. Het bestellen van de boodschappen had iedereen snel onder de knie, met als gevolg dat er vrije tijd overbleef. Ook werd on line shoppen over het algemeen ervaren als mak- kelijk en luxe. Toch wil nog niet iedereen zonder meer de overstap van traditioneel naar volledig on line boodschappen doen maken. Een bezwaarpunt is onder meer de bezorgtijd. Die houdt in dat er in bezorgblokken van twee uur wordt geleverd en dat je dan dus thuis moet zijn. Even tussendoor een bood- schapje doen via AH Thuisservice kan niet. Wei kun je de boodschappen de volgende dag ontvangen; als je ze voor negen uur's avonds bestelt, worden ze de volgende mid- dag bezorgd. Ook de hogere prijs van de producten werd als minder positief ervaren. Maar ertegen- over staat dat er minder impulsaankopen werden gedaan, waardoor het boodschappen doen uiteindelijk goedkoper werd. Een deel- neemster: 'Als ik via internet boodschappen doe, koop ik minder. Dat is goedkoper, maar je hebt wel minder lekkers in huis.' En met dit laatste waren vooral de partners en kin- deren minder blij. Combinatie On line boodschappen doen heeft zowel voor- als nadelen. Aan de ene kant is het prettig om vanuit huis of het werk bood schappen te kunnen doen, omdat het een gevoel van vrijheid geeft. Aan de andere kant blijkt een aantal deelnemers de super- markt te missen; de sfeer, de gezelligheid, het tegenkomen van bekenden enzovoort. Daarom geven veel mensen de voorkeur aan een combinatie: voor grotere of zwaardere boodschappen schakelen ze bijvoorbeeld AH Thuisservice in, voor de kleinere boodschap pen gaan ze naar de supermarkt. Vrijwel alle deelnemers bleken enthousiast te zijn over on line shoppen USilJlril ii jg t» M 'tMJjL Zo doet u boodschappen met AH Thuisservice 'If: I ill: i fTm Thuisservice Een deel van de 35 Margriet-abonnees die deelnamen aan het onderzoek. Via www.ah.nl kunc u zich eenvoudig aanmelden voor AH Thuisservice. Via het beeldscherm klikt u de boodschappen aan die u nodig heeft, en geeft u aan op welk tijdstip u de boodschappen wilt ontvangen. De producten worden bezorgd van 9.00 uur's morgens tot 21.00 uur's avonds, in tijdsblokken van twee uur. Op het afge- sproken tijdstip brengt de bezorger de boodschappen thuis. Momenteel kan dit in zo'n 35 procent van alle huishoudens in heel Nederland, en de service wordt in 2001 nog verder uitgebreid. Wilt u weten of er bij u in de buurt wordt bezorgd, vul dan uw postcode in op de site. U ziet direct of u gebruik kunt maken van AH Thuisservice. Veel artikelen die u in de schappen vindt, kunt u ook via AH Thuisservice bestellen. De prijzen liggen gemiddeld 6 procent hoger en voor het bezorgen betaalt u 6,- (maandag tot donderdagmiddag) of 9,- (donderdagavond, vrijdag en zaterdag). Betalen is eenvoudig: simpelweg met uw pinpas aan de chauffeur, of via een automa- tische machtigmg. Meer weten? KijkopWWW.ah.nl ofbel met AH Thuisservice, telefoonnummer (0800) 1452. AllerHande 2-2001 71

Allerhande | 2001 | | pagina 71