hartige taarten Groene kooltaart met chorizo en kaas De recepten vindt u vanaf bladzijde 101 Alternatieven voor eigen deeg' Oer-Hollandse basis met pittige Italiaanse kaas Zelf deeg maken voor uw hartige taart is leuk werk, maar tijdro- vend. Een keukenmachine kan veel werk uit handen nemen. Daarin mengt u alle ingredienten snel tot een soepel deeg. U kunt taarten ook bereiden met kant-en-klaar deeg. In de diep- vries vindt u een uitgebreid assor tment, zoals de bekende pakjes met bladerdeeg (AH) en roombo- terbladerdeeg (Koopmans). Voor een hartige taart zijn vier tot vijf plakjes voldoende. Leg de ont- dooide plakjes deeg op eikaar op een met bloem bestoven aan- recht, en rol ze met een deegroller uit tot een lap die iets groter is dan de vorm. Er zijn ook pakjes met deeg voor hartige taart (Koopmans). Dit zijn plakjes gistdeeg, die een knapperige bodem geven. U rolt ze op dezelfde manier uit als het bladerdeeg, of bekleedt gewoon de vorm met de plakjes. Zorg dan wel dat de plakjes eikaar iets over- lappen en druk de naden goed dicht. Ook diepvries pizzadeeg (Koop mans) en diepvries fillodeeg (Easy Bakery) zijn goede alter natieven. Met een pak mix voor pizzadeeg (Honig) maakt u snel een deeg; u hoeft aileen de mix goed te mengen met water en een beetje olie. Een supersnel alternatief is een blikje gekoeld croissantdeeg (Danone), waarmee u direct de vorm kunt bekleden. Ook een blikje gekoeld pizzadeeg (Danone) is een goede oplossing, alleen zit daar ook saus bij. AllerHande 2-2001 67

Allerhande | 2001 | | pagina 67