kun je heel spannend koken' Rijzende sterren J A Mil pmm Bij restaurant Het Hemelse Gerecht in Utrecht wer- ken ze sinds kort louter met biologische producten. Om marketing-technische, maar ook om ideologische redenen. Chef-kok Mijndert Groen: Biologisch is geen hype, maar de toekomst.' Biologische producten geven onze gerechten meer smaak en kracht' Op het vuur staat een koekenpan. Erin ligt een biologisch stukje biefstuk. Na even bakken legt Mijndert Groen het biefstukje op een bord en komt er bestek op tafel. Tijd voor een warenonderzoek. De uitkomst? Het stuk vlees heeft veel smaak en is heerlijk mals. Mijndert lacht: 'Veel mensen gaan er bij voor- baat al vanuit dat biologisch lekker smaakt, en dan willen ze ook niet anders horen. Maar het smaakverschil zit heus niet tussen je oren. Dit onderzoekje bewijst het opnieuw.' Milieuvriendelijk gekweekte harde groenten zijn aanzienlijk smakelijker dan de gangbare, meent Mijndert. 'Maar andere producten, zoals tomatenpuree of pasta voorzien van het EKO-keurmerk, nee, die vind ik niet altijd beter.' Mijndert Groen is chef-kok van Het Hemelse Gerecht in Utrecht. Een restaurant waar ze vorig jaar besloten om louter met biologische producten te werken. Om marketing-techni sche redenen, bekent hij. 'We willen ons onderscheiden van de overige restaurants uit de stad.' Niettemin een hele stap: 'Biologisch wordt nog altijd geassocieerd met geitenwol- len sokken en gerechten met weinig smaak. Wij willen aantonen dat je met biologische producten heel vernieuwend en spannend kunt koken.' Hij wijst op de kaart. Groentebeignets met Egyptische aubergine- puree en brood; gegrilde kalkoenfilet met ruco- lapolenta, champignons en een saus van gre- molata (citroensap en verse peterselie); in kruidenbouillon gepocheerde rogvleugel met een warme kappertjesdresssing: de culinaire hemel blijkt wel heel dichtbij. 'Juist omdat deze gerechten bestaan uit biologische pro ducten hebben ze een meer uitgesproken smaak met een 'bite'. Ook de begeleidende sauzen waaronder onze Marokkaanse haris- sasaus. Deze bestaat uit koriander, pomodori, knoflook en komijn, en echt waar, je proeft werkelijk alle ingredienten.' Er speelde ook een ideologische reden mee voor de ommezwaai van Het Hemelse Gerecht. Mijndert: 'Consumenten worden zich ais- maar meer bewust van hun gezondheid. Je bent wat je eet. Voedsel is je benzine. 48 AllerHande 2-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 48