m; Albert Heijn heeft al meer dan 230 biologische producten biologisch eten Mirjam Bakker koopt biologisch: 'Als je eenmaal biologische bietjes hebt geproefd, wil je geen gewone meer' Meer informatie over biologische voeding? Kaas Jam flu* •O FO Zuivelproducten Kant-en-klaar-maaltijden irjam Bakker I (42, getrouwd, twee kinderen) is die- tist en schrijft recep- ten voor onder meer AllerHande. Sinds zo'n anderhalf jaar koopt en kookt zij veel biologisch. Mirjam Bakker: 'Ik had al ianger het gevoel van: welke kant gaan we op met z'n alien, waar moet het naar toe? Al die moeite die we doen om levensmiddelen te krijgen zoals wij ze willen hebben, tot en met genetische modificatie aan toe... Dat is toch niet nodig? Ik ben bewust biologische producten gaan kopen, zodat je zeker weet dat groente en fruit met bespoten is en dat er geen onnodi- ge geur-, kleur- en smaakstoffen aan zijn toegevoegd. Biologische vaniIlevla bijvoorbeeld is gewoon blank, en hele- maal niet geel 'Sinds twee jaar hebben we een moestuin. Dat is een hobby van me, maar tegelijkertijd vind ik het ook heel prettig dat ik weet dat die groente onbespoten is. Verder eten we maar heel weinig vlees. Ik koop biologische producten grotendeels bij Albert Heijn. Dat is natuurlijk heel gemakkelijk, dat je die daar kunt krijgen. Ik koop vooral biologische zuivel, zoals melk, yog hurt, via en boter, maar ook groente, pasta, rijst, muesli en eieren. En biologische honing, al begrijp ik niet zo goed wat daar nou biologisch aan is. Wat ik ook jammer vind is dat veel biologische groente in een verpakking zit. O, is dat omdat biolo gische groente van gewone groente te onderscheiden moet zijn in de winkel? Dat wist ik niet.' 'Het is wel wat duurder, biologisch. Daarom denk ik dat mensen die biologisch eten, daar ook heel bewust over heb ben nagedacht. Qua smaak proef ik vooral bij groente verschil. Als je een keer biologische bietjes of wortels hebt gegeten, dan wil je geen gewone meer! De smaak is zoveel voller, misschien omdat ze meer tijd hebben gehad om te groeien. Wat ik zou wil len zeggen tegen mensen die niet biologisch eten? Begin met bio logische groente, dan proef je't vanzelfl' Verse basilicum Voedingsinstituut Dunamis publiceert boeken, brochures en fol ders en organiseert cursussen, lessen en voordrachten over bio logische en biologisch-dynamische voeding. Meer informatie vindt u op www.ecomarkt.nl/dunamis. Ook heeft het instituut een telefoonnummer in het leven geroepen, waar u terecht kunt met al uwvragen. De Biologische Voedingstelefoon is bereikbaar op maandag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur. Telefoonnummer: (0343) 53 34 56. AllerHande 2-2001 St

Allerhande | 2001 | | pagina 33