eeds meer boeren, fabrikanten en klanten maken de overstap Het assortiment met biologische artikelen groeit als kool. Er zijn producten voor elk moment van de dag: van bonbons en poffertjes tot pompoen en pits. Maar voordat een product biologisch mag worden genoemd, is daar heel wat aan voorafgegaan. Er zijn in Nederland meer dan vierdui- zend verschillende biologische produc ten te koop. Ruim 230 daarvan liggen bij Albert Heijn, en dat worden er nog meer. Vrijwel alle biologische producten bij Albert Heijn worden verkocht onder het merk AH Biologisch. De producten varieren van bon bons tot brood, van jam tot wijn, van pils tot ovenfrites, van poffertjes tot pompoen en van speculaas tot zuurkool. Onder de meest recente aanwinsten zijn biologische verse kruiden - van basilicum en kervel tot knoflookbieslook en maggikruid - en biolo gische diksap. Binnenkort wordt er zelfs bio logisch snoep gelntroduceerd. Momenteel loopt er in een aantal Albert Heijn-winkels een proef met biologisch vlees. Beschermde term De term 'biologisch' is beschermd. In de wet is exact vastgelegd wanneer een product 'biologisch' of 'van biologische teelt' genoemd mag worden. Tenminste, zolang het gaat om landbouwproducten en levens- middelen die geheel of hoofdzakelijk bestaan uit ingredienten van plantaardige en/of dierlijke oorsprong. Alle boeren, fabri kanten en importeurs in Nederland die bio logische producten produceren, verwerken, verduurzamen, verpakken of importeren, laten zich controleren. Op dat moment mogen ze het EKO-keurmerk voeren, waar- aan biologische producten in Nederland te herkennen zijn. Ook alle biologische pro ducten van Albert Heijn hebben het EKO- keurmerk op de verpakking. De normen voor het EKO-keurmerk zijn grotendeels vastgelegd in het Besluit Biologische Productiemethode, dat onder- deel is van de Landbouwkwaliteitswet. Deze wet is gebaseerd op normen die in Europees verband zijn opgesteld. Voor een aantal ver- werkte producten, zoals wijn, heeft de con- trolerende instantie, Skal, zelf eisen ontwik- keld. Voldoet een verwerkt product aan de Skal-eisen, dan mag zo'n product het >- Er zit groei in biologisch AllerHande 2-2001 27

Allerhande | 2001 | | pagina 27