Prei 1 de smaak van het seizoen Preiflan met basilicum WW Warme prei in sinaasappel mosterdvinaigrette Preischotel met ham en kaas Verder volop verkrijgbaar Blanke struikjes witlof doen het Kool is echt een wintergroente. Spitskool is een mooie, lichte koolsoort waarmee u alle kanten op kunt. De bladen zijn malser dan die van andere koolsoorten, waardoor spitskool ideaal is voor roerbakschotels, salades en oosterse gerechten. Bleekselderij gunt u alvast een voor- proefje op de naderende lente. Denk maar aan knapperige salades met noten, kaas, rauwe ham en stukjes fruit. Maar bleeksel derij doet het ook opperbest in hartverwar- mende soepen en eenpansgerechten. Bleekselderij is een basisingredient voor tal van Italiaanse gerechten, zoals stoofscho- tels, visgerechten en pastasauzen met gehakt. Hollands winterfruit is nog steeds Rode bietjes, vers en gekookt, vindt u in het groentekoelvak. Makkelijk, want dat bespaart u heel wat tijd. Inspiratie voor lek- kere gerechten met bietjes komt uit winter- keukens zoals de Russische. 'Borsjtsj' heet de befaamde rode bietensoep, die in heel wat varianten bestaat. Bietjes zijn ook heer lijk in salades, bijvoorbeeld met zure room, knoflook en verse kruiden, of met aardap- pel, appel en harmg. De recepten vindt u op bladzijde 95 Prei culinair! Een heerlijk bijgerecht: wintersalade Een klassieke com- binatie in een pan goed in knapperige salades en overheerlijke ovenschotels. Witlof met ham en kaas uit de oven is een echte klassieker. Heel trendy is roergebakken witlof, bijvoorbeeld met een lepeltje honing of stroop als tegenwicht voor het 'bittertje'. op z'n top. Heerlijk zoet en sappig zijn de Conference handperen. Wat appels betreft kunt u kiezen voor de frisse Elstar of de iets zoetere Jonagold. Elstar-appels zijn ook biologisch verkrijgbaar. AllerHande 2-2001 13

Allerhande | 2001 | | pagina 13