SLIM m lim shoppen Weggooien is niet nodig! Doe-het-zelf Unch Wat kost eten? Luncht u buiten de deur? Dan betaalt u al snel 3,- a 4,- voor een simpel broodje. Als u thuis een complete lunch neemt, kost dat ongeveer 2,- per persoon. Voor een lunch met twee bruine boterhammen met oude kaas betaalt u ongeveer 0,50. Een gezin dat bestaat uit vier personen met een modaal inkomen (ca. 4244,- bruto of 2887,- netto) besteedt gemiddeld 733,- aan eten per maand. In tweeper- soonshuishoudens met een modaal inkomen is dat ongeveer/ 562,- per maand. Voor 6en persoon iigt het gemiddelde op ongeveer 360,-. (Bron: Nibud) •Vindt u het niet vervelend om iets langer in de keu- ken te staan? Dan is het goedkoper om onbewerk- te producten te kopen en bijvoorbeeld groente zelf te wassen en te snijden. U kunt uw diepvriespro- ducten goed in de koelkast ontdooien. Dit bespaart de koelkast energie en u voorkomt dat uw eten snel bederft. •Wilt u de garingstijd van aardappels verkorten, dan is het handig deze in kleine blokjes te snijden. U kunt de garingstijd van aardappels of groente ook verkorten door het gebruik van een hogedrukpan. Koffie en thee kunt u lang warm houden in een thermoskan. Let u eens op de producten van Euro Shopper of van het eigen merk van Albert Heijn. Deze zijn goedkoop en van goede kwaliteit. Ook de AH Bonuskaart kan u flinke voordelen opleveren. Voor de Bonuskaarthouders heeft Albert Heijn continu zo'n vierhonderd aanbiedingen. Hoeveel aanbiedingen uw Albert Heijn-winkel er precies heeft, hangt overigens wel af van de grootte van de winkel. Bijna alle aanbiedingen blijven een maand geldig en wekelijks wordt circa een kwart van de aanbiedingen vervangen. Hebt u pastasaus over? Dan kunt u deze aanlengen met een beetje bouillon. Binnen een handomdraai zet u een heerlijke soep op tafel. U kunt de soep extra stevig maken door er (een restje) pasta aan toe te voegen. 1 Stamppot van gisteren - is lekker als warm hapje bij de lunch. Van restjes oud brood kunt u bijvoorbeeld crou tons maken. Besmeer het brood aan twee kanten en snijd er dobbelsteentjes van. Bak deze vervolgens in de koekenpan mooi bruin. Doe ze pas aan tafel in de soep of op de salade zodat ze knapperig blijven. AllerHande 1-2001 73

Allerhande | 2001 | | pagina 73