Albert Heijn krijgt regelmatig vragen van AllerHande-lezers. In deze rubriek vindt u een selectie. Room als 'finishing touch' AllerHande Kooksrhnol-programma Welke olijfolie waarvoor? Wat zijn emulgatoren? Gerechten worden soms 'afgemaakt' met room. Kan ik hiervoor alle soorten room gebruiken, zoals bijvoorbeeld AH slankroom? Mew. K. te B. In principe is alle room geschikt voor de verwerking in warme gerechten. Maar hoe magerder de room, hoe groter de kans op schiften. Het vetgehalte van slankroom (25 procent) is natuurlijk lager dan van slag- room (35 procent). Als u slank room wilt gebruiken om een gerecht 'af te maken', adviseren wij u de room vo6r gebruik op kamertemperatuur te brengen of om deze vo6r het toevoegen te verwarmen. Hiermee verkleint u de kans dat de slankroom gaat schiften. 6 AllerHande 1-2001 Maandag 5 februari start het nieuwe voorjaarsprogramma van de AllerHande Kookschool. Koks koken voor, geven demonstraties en uitleg en beantwoorden al uw vragen. Gaat u liever zelf aan de slag? Dat kan ook, op een van de twee kookavon- den met het thema 'De zoete finale'. Op de AllerHande Kookschool leert u niet alleen hoe u nieuwe gerechten kunt maken, maar ook hoe u verschillende basistechnieken kunt toepassen. Een greep uit het aanbod: 5 of 6 februari: De keuken uit de Zwitserse Alpen r rui Puur natuur (koken met biologische producten) Romantisch voor twee (voorproefjes van verleidelijke Valentijnsgerechten) De zoete finale (samenwerken aan een grand dessert) Kijk voor meer informatie over de kookavonden op www.ah.nl. 7 of 8 februari 12 of 13 februari 14 of 15 februari: Albert Heijn verkoopt drie soorten olijfolie: extra vierge, traditioneel en mild. Olijfolie extra vierge heeft een uitgesproken smaak en is daardoor heel geschikt voor koud gebruik, in sauzen, vinaigret tes en marinades. Traditionele olijfolie is minder sterk van smaak en kan daardoor wor den gebruikt in sauzen en om in te bakken. Milde olijfolie heeft geen typische olijf- smaak en deze is spe- ciaal bedoeld om in te bakken. In het receptenkatem vindt u 'extra vierge' aan- gegeven bij de olijf olie als dat belangrijk is voor de smaak. Op de etiketten van producten staat tegen- woordig veel informatie. Ik ben daar blij mee, omdat ik graag wil weten wat ik alle- maal binnenkrijg. Alleen begrijp ik niet alle informatie. Wat zijn bijvoorbeeld emulgato ren en stabilisatoren? En welke E-nummers zijn kleurstoffen? Mevr. A. te Z. Emulgatoren maken het mogelijk om vet en water te mengen, zoals bij mayonaise. Stabilisatoren zorgen ervoor dat het vet en het water in de mayonaise vermengd blij- ven. Kleurstoffen worden gebruikt om de kleur van een product aantrekkelijker te maken. De E-nummers E100 tot E180 zijn kleurstoffen. Alle E-nummers, waaronder ook emulgatoren en stabilisatoren vallen, zijn goedgekeurde hulpstoffen.

Allerhande | 2001 | | pagina 6