Neemt u weleens receptkaarten mee? Op de koffie bij Albert Heijn AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel aan De Burcht 1 in Breda. 'Ik kook meestal Indonesisch' 'Er wordt voor mij gekookt' Lolke Lolkema (SO): 'Je kunt alles meteen kopen' 'Niet te veel aparte dingetjes' torin Schouten (34). Iris (9) en JensU): 'Een recept zonder plaatje zal ik niet gauw klaarmaken' 'Ik kook nooit. Er wdrdt voor mij gekookt. Dat is altijd zo geweest. Mijn moeder kon goed koken, mijn vrouw ook... en in de verzorgingsfiat waar we nu wonen wordt ook redelijk goed gekookt. Verwend? Helemaal niet. Zo h66rt het.' Helma Reinhoudt (46): 'Jazeker! Ik vind ze heel goed. Laatst heb ik nog pasta met zalm en garnaaltjes gemaakt. Toen hadden we een dineetje thuis en iedereen was enthousiast. Naderhand heb ik verteld dat ik het recept van zo'n receptkaart had. Het handige van die kaarten is, dat alles wat je nodig hebt meteen bij Albert Heijn te krijgen is. Ook kruiden en zo. En wijn.' Suzanne de Riet (21): 'Ik zou het leuk vinden als er ook eens wat exotische gerechten op de receptkaarten stonden, want daar kun je niet zo makkelijk aan komen. Als ik uitgebreid ga koken maak ik meestal iets Indonesisch. Ik heb een paar kopieen van recepten liggen, en soms bel ik vrienden om te vragen hoe het moet.' 'Nee, die heb ik nog niet eerder gezien. Wei een goed idee. Ik ga er zeker op letten, want de recepten uit AllerHande maak ik ook vaak. Vooral als er aantrekkelijke foto's bijstaan. En als er niet te veel apar te dingetjes inzitten, anders eten de kinderen het niet.' AllerHande 1-2001 65 Tekst Karin van Munster fotografie Michiel van Nieuwkerk Ingrid Harmanus (34). Romano (6) en Diego (2): 'Ik krijg die receptkaarten altijd van mijn schoon- moeder, want ik spaar leuke recepten. Ik bewaar ze in een multomap met van die plastic bladen. Een 'leuk' recept is voor mij: lekker en makkelijk. En er hoort een plaatje bij. Een recept zonder plaatje zal ik niet gauw klaarmaken.'

Allerhande | 2001 | | pagina 65