1 ft HOLHND-HMERIKH LUN soortgelijke, nieuwe cafes en restau rants openden. Het trio De Engel, Zeezout en Foody's is bijvoorbeeld zo ontstaan. Maar hoewel ze alledrie in 'De golf aan nieuwe restaurants is nog lang niet op zijn top' handen zijn van een en dezelfde eige- naar, hebben ze toch elk een eigen karakter. Zeezout is een erg goed visres- taurant en Foody's, dat als laatste is geopend, hanteert de formule alleen dagverse producten te serveren. Ze hebben er geen vaste kaart. Een ander mooi, nieuw restaurant dat op dezelfde manier te werk gaat, is Montaigne. In Zuid-Europese landen kennen ze deze formule al jaren, maar nu zie je het ook steeds vaker hier.' 'In navolging van de trend in New York en Londen, kun je ook hier in Rotterdam op een aantal plekken sushi en noedelsoepen eten. Een hele goede noedelbar is Tampopo, waar je niet alleen noedelsoepen, maar ook roerbakgerechten uit grote kommen met stokjes eet. Ook is Noord- Afrikaans eten erg in trek. Een trendy Noord-Afrikaans restaurant waar veel jonge mensen komen, is Bazaar. Er komen in Rotterdam nog steeds mooie nieuwe plekken om te eten bij; de golf is volgens mij nog lang niet op zijn top.' Tijdloos Volgend jaar is Rotterdam Culturele hoofdstad en dan moet de stad natuurlijk een bepaalde sfeer uitstra- len. Ton: 'De horeca heeft daar een belangrijk aandeel in. De restau rants die er de laatste tijd zijn bijge- komen, zijn vernieuwend en hebben meestal een tijdloos interieur. Over tien jaar zijn ze nog altijd mooi en wil je er nog eten. Ook tref je restau rants steeds vaker op locaties waar je ze niet zo snel verwacht. O'Pazzo is hier een goed voorbeeld van. Dit Italiaanse restaurant is gevestigd op pasta g* yjp*> Rotterdam heefi er de laatste vijftien jaar veel goede restaurants bijgekregen. En deze trend is nog lang niet voorbij, want op culinair gebied gebeurt er nog steeds van a lies. een plek waar voorheen een super- markt zat. Als ik zelf uit eten ga, ga ik graag naar Lux. Dit eenvoudig ingerichte Italiaanse restaurant met witgedekte tafels blijft mooi en goed. Voor pizza's kun je er niet terecht, ze serveren er voornamelijk klassieke vlees- en visgerechten uit Toscane en Sicilie.' 16 AllerHande 1-2001

Allerhande | 2001 | | pagina 36