i winkel van de enkele jaren geleden overleden Maurice Bemachon, een van de vermaardste chocolatiers van Frankrijk. Zoon Jean-Jacques heeft het bedrijf voortgezet en naast de winkel nog een restaurant geopend. 'Specerijen geven andere accenten aan oude vertrouwde gerechten' Er zijn meer dan voldoende kleine restaurantjes in Lyon, bouchons geheten. Thierry: 'Een van de char- mantste is Chez Hugon. Ook de moeite waard zijn La Meuniere en Cafe des Federations. In de bou chons kun je de oude, pure keuken proeven. Maar ik zoek het zelf in andere dingen. Mijn succesgerecht is een tatin van eend. Net als een tarte tatin, de omgekeerde appel- taart, is het een schotel van eenden- borst en -lever, die ondersteboven geserveerd wordt, met daarbij rode biet, zacht gesmoorde sjalotten en een saus van muskaatwijn. Kom het vooral gauw proeven!' Cafes en restaurants 1 Specialiteit uit Lyon Het recept vindt u op bladzijde 81 The Albion 13, rue Sainte-Catherine Bernachon 42, Cours F. Roosevelt Cafe des Federations 8, rue Major Martin Chez Hugon 12, rue Pizay Le Crenier des Lyres 21, rue Creuzet Les halles Part-Dieu (alie dagen, behalve maandag) La Meuniere 11, rue Neuve Reynon 13, rue des Archers wijncafegorie 8 De wijn-chocoladesaus heeft een licht zoet accent. Vandaar dat u er het beste een voile, maar niet al te droge rode wijn bij kunt schenken, zoals de milddroge E8(j Gallo Ruby Cabernet. 00 28 AllerHande 1-2001 Lamskoteletjes met een saus van rode wijn en chocolade

Allerhande | 2001 | | pagina 28