Winterpeen smaak van het seizoen Kruidige wortelsoep met gerookte kip Gemarineerde pittige wortelsticks Wortel kaassouffle Verder volnp verkrijghaar Boerenkool Het is er nu de tijd voor. Boerenkool, metzijn sterk gekrulde blade ren, is een wintergroente bij uitstek en is heerlijk in een stevige stamppot met rook- worst. Lekker fris wordt de stamppot door een scheutje azijn of wat zilveruitjes. Van September tot maart ofapril is boerenkool bij Albert Heijn verkrijgbaar. Vanafjanuari komt de boerenkool uit Spanje. De kool is dan niet alleen kwalitatief gezien beter, maar ook lekkerder dan Nederlandse exem- plaren. Groene kool Een kool met mooie stevi ge bladeren en kleine bobbeltjes. Gekookte groene koolbladeren zijn uitermate geschikt om te vullen, bijvoorbeeld met een mengsel van noten en gehakt. Er bestaat een gelere variant die, net als de groene kool, ook savooienkool wordt genoemd. De recepten vindt u op bladzijde 79 Goedgevuld en sterk van smaak Voor liefhebbers van hartige hapjes Een luchtig gerecht met winterpeen en kaas SprilitjeS De kleinste onderde koolsoor- ten. Het aantai nieuwe recepten met spruit- jes groeit. Spruitjes passen traditioneel goed bij wild, maar spelen ook een rol in roerbakgerechten. Bijvoorbeeld met cas- hewnoten en rode paprika. Andijvie Gewassen en voorgesneden, maar ook in struikjes is andijvie het hele jaar doorverkrijgbaar. Rauwe fijngesneden andijvie is heerlijk in een stamppot van hete aardappels met uitgebakken spekjes of blokjes pittige kaas. In de wintermaanden komt andijvie uit de Nederlandse kassen, maar ook wel van de Spaanse voile grond. Bloemkool In tegenstelling tot de ande- re koolsoorten eten we van bloemkool niet de bladeren, maar de witte roosjes. In de wintermaanden komt de kool uit Spanje of Italie waar hij voor Albert Heijn op voile grond uit hetzelfde bloemkoolzaad wordt geteeld als de Nederlandse bloemkool. AllerHande 1 2001 13

Allerhande | 2001 | | pagina 13