'Alle gerechten kun je van tevoren bereiden' ^•Ifavoriet kerstmenu Jankees Roggeveen is kok en receptuurschrijver. Hij schrijft recepten voor AllerHande en voor de kookboeken van Albert Heijn. Hij koos voor een vegetarisch menu. 'Het slimme van dit menu is dat je praktisch alle gerechten van tevoren kunt bereiden. De paprikasoep is een heerlijke kant-en-klare soep met een mooie uitgesproken smaak en daarom zeer geschikt als vegetarisch voorge- recht. Met verse basilicum (of met een lepeltje pesto) is die helemaal af. De tagliatelle is a-la- minute gekookt het lekkerst. Breng daarom voor het diner een pan met ruim water en zout aan de kook, zet het gas laag en sluit de pan. Zo kun je, als de pasta aan de beurt is, direct beginnen met koken. Ook het hoofdge- recht lean in z'n geheel een paar uur van tevo ren worden bereid. De sugar snaps heel kort blancheren (2 minuten), onder koud water afspoelen en droogdeppen, zodat je ze tijdens het diner heel snel kunt bereiden. De spiesjes kunnen heel goed - nadat ze een paar uur van tevoren zijn gebakken - een paar minuten in een hete oven worden verwarmd. De trifle is een echte familiedessert-klassieker, die je een dag eerder maakt, en die het goed doet in een mooie grote glazen schaal (bijvoorbeeld op een voet), zodat je de laagjes mooi kunt zien. Bij mij thuis zal die zeker ook op het menu zal staan, omdat hij zo vanuit de koelkast op tafel kan.' Vegetarisch menu Rode-paprikasoep met mascarpone en pizzasterren Croene tagliatelle met blauwe-kaassaus en croutons Tofuspiesjes met sojajus op een bedje van sugar snaps Aardbei-mascarponetrifle Wijnarrangement Bij de 'stevige binnenkomer' van rode- paprikasoep met mascarpone en pizza sterren kunt u gerust een 'mondvullende' wijn als de Montes Alpha Chardonnay (wijncategorie 3) serveren. Bij de groene tagliatelle smaakt sherry normaal gespro- ken voortreffelijk, maar sherry past hier met in de menu-opbouw. Een wat zoete wijn is een prima alternatief, en kan ook worden gedronken bij de tofuspiesjes. Een geschikte wijn bij beide gerechten is Rosemount Riesling/ Gewurztraminer (wijncategorie 3). Bij de trifle zorgt de bruisende Freixenet Cava Carta Nevada Semi-seco (wijncategorie 4) voor een feestelijke finale. AllerHande 12-2000 97

Allerhande | 2000 | | pagina 97