8k Een half jaar in kerstsferen voorwoord Het was nog geen zomer toen de bodem werd gelegd voor dit kerstnum- mer. Klassieke, pure gerechten wilden we aan bod laten komen, in de vorm van mooie vleessoorten als rollade en rosbief, en fijne filets begeleid door dito sauzen. Maar ook vis- en vegetarische gerechten, en gerechtjes om erbij te serveren. Daamaast moesten de hoofdingredienten te vervangen zijn door een andere vlees- of vissoort. Dit om extra keuze te bieden en een alter- natief te geven, in geval tijdens de drukke dagen voor kerst onverhoopt niet alles meer in de winkels voorradig mocht zijn. Het kerstnummer zou ook makkelijke recepten moeten geven, met weinig ingredienten uit de koelkast. Want kerst valt dit jaar na het weekend, zodat de ruimte in de koelkast broodnodig zal zijn voor alle boodschappen, voor in totaal vier dagen. Tijdens een van de vele regenachtige zomerdagen werden de plannen verder bekokstoofd. Het kerstnummer moest sfeer uitstralen, en een gevoel van samen feestvieren oproepen. Iemand kwam met het leuke idee kinderen te vragen hun mooiste gedichtje over kerst op te sturen, en volwassenen hoe zij kerstavond vieren. In de nazomer kwam vormgeving aan bod. 'Het kerstnummer moet vooral mooi zijn,' riep onze art director, 'zodat je het eten wel van het papier zou willen happen!' en hij begon driftig te schetsen. Een half jaar later ligt het resultaat voor u: een kerst-AllerHande met meer dan vijftig recepten, gelardeerd met interviews, gedichtjes en foto's om bij weg te dromen. Kerst a la carte is de titel, want u kunt eruit kiezen wat u wilt. In ieder geval hopen we dat u er evenveel plezier aan beleeft als wij! ssrA AIlerHande 12-2000 7

Allerhande | 2000 | | pagina 7