Feestell j k en verrassend Snet Een b eetje van jeze If, en een b eetje van Maggi. Varkensrollade met sinaasappel-dragonsaus Champignonsoep op z'n Frans www.maggi.nl Varkenskoteletten met gorgonzolasaus en selderij Eendenborstfilets met Rode Wijn Saus Tomatencremesoep met een dekseltje ikwui (Advertentie) Het leukste van de feestdagen vind ik al die lekkere dineetjes. Als ik een ftinke groep familie en vrienden te eten krijg, maak ik wel van te voren een planning: wie komen er precies en wat ga ik maken? En dan: wat maak ik helemaal zelf en waarvoor schakel ik Maggi in? Zeker voor de soep natuur- lijk; de twee nieuwe cremesoepen van Maggi komen ideaal van pas... Dan het hoofdgerecht, ook hierbij maak ik dankbaar gebruik van Maggi. Tijdens de feestweken hebben ze zelfs (tijdelijk) hele speciale, culinaire sauzen. Zo maak ik - zonder uren in de keuken te staan - de heerlijkste feestgerechten, succes verzekerd! Raya Lichansky inaer Tijdelijk verkrijgbaar .Nieuw! Bestrooi 1 roltade van ca. 800 gram rondom met zout en peper. Smelt 25 gram boter in een zware braadpan en leg de rollade erin als het schuim begint weg te trekken. Braad de rollade snel rondom bruin. Blus het braadvocht af met het sap van 2 sinaasappels en roer 1 theelepel dragon erdoor. Zet de pan afgedekt in de op 150 °C voorverwarmde oven en laat het viees in ca. 45 minuten gaarstoven. Bereid 1 zakje Maggi Sinaasappel Saus met 50 gram boter volgens de aanwijzingen op de verpakking. Roer 1 theelepel geraspte sinaasappelschil en 1 theelepel dragon erdoor en laat de saus een paar minuten heel zachtjes koken. Roer de saus met een garde door het braadvocht en laat hem niet meer koken. Snijd het vlees in plakken en serveer de saus er apart bij. Tip Laat de rest van de geraspte sinaasappelschil drogen en meng er daarna 250 gram suiker door: heerlijk in gebak! Lekker met gevulde gepofte aardappelen en broccoli. Week 1 zakje gedroogde paddestoelen (boleten) in 3 dl heet water tot ze zacht zijn. Snijd de grote exemptaren klein. Zeef het weekvocht boven een maatbeker en vul het aan met water tot i'/2 liter. Borstel 200 gram gemengde paddestoelen schoon en snijd ze in stuk- jes. Verhit 12 gram boter in een soeppan en stoof 1 fijngehakt sjalotje met de gemengde paddestoelen tot ze zacht zijn. Voeg de geweekte paddestoelen toe en laat deze even meestoven. Schenk 1 flesje Maggi Basis voor Champignonsoep en het vocht uit de maat beker erbij en laat het geheel 15 minuten zachtjes koken. Bind de soep met 1 zakje Maggi Soepenbinder en roer er een scheutje koffieroom door. Serveer de soep in diepe borden, strooi er vers gemalen peper over en garneer met minitoefjes peterselie. Gedroogde paddestoelen bevatten soms nog wat zand of andere ongerechtigheden. Spoel de padde stoelen daarom - voor ze te weken - af in een zeef onder stromend water. Vnnr mppr rprpptpn Schakel de oven in op de grillstand. Bestrooi 2 ribkoteletten a 150 gram met zout en (vers)gemalen peper. Snijd het vetrandje verticaal in. Verhit 30 gram boter in een koekenpan en leg het vlees erin als het schuim begint weg te trekken. Bak de kotelet- jes aan weerskanten bruin, neem ze uit de pan en leg ze in een ovenschaal. Roerbak in het achtergebleven bakvet 3 in stukjes gesneden bleekselderijstengels tot ze zacht zijn. Snijd de blaadjes van 2 takjes bladselderij fijn. Bereid 1 zakje Maggi Gorgonzola Saus met 50 gram boter volgens de aanwijzingen op de verpakking. Laat 75 gram magor-kaas (romige kaas met gorgonzola) in de saus smelten en roer de bladselderij erdoor. Verdeel de bleekselderij over het vlees, schep de saus erover en zet de schaal onder de grill tot de saus heel licht gegratineerd is. Tip Het botje en het kleine vetrandje aan het vlees zor- gen ervoor dat het niet uitdroogt. Lekker met in bouillon gekookte strikjesmacaroni en een frisse salade. Snijd met een scherp mes het vel van 2 eendenborstfilets a 175 gram kruiselings in. Bestrooi beide zijden met zout en peper. Smelt 25 gram boter in een braadpan en leg het vlees met de velkant onder als het schuim begint weg te trekken. Bak de filets 3 minuten op hoog vuur op de velkant en daarna 2 minuten op de andere kant. Laat de filets op de velkant op haifhoog vuur verder bakken. Bereid 1 zakje Maggi Rode Wijn Saus met 50 gram boter volgens de aanwijzingen op de verpakking. Roer 1 theelepel mosterd en daarna 2 eettepels rode wijn erdoor. Snijd de Filets in schuine plakjes en roer de vleessappen door de saus. Leg het vlees op een voorverwarmde schaal en garneer het met wat peterselie. Serveer de saus er apart bij. Eendenborstfilet is heel mager vlees dat niet doorgebakken moet worden. Het vel bevat wei veel vet, maar dat zorgt er juist voor dat het vlees tijdens het bakken niet uitdroogt. Bak de filets daarom vooral op de velkant Lekker met een gegratineerde aardappelschotei en peultjes. Schenk 1 flesje Maggi Basis voor Tomatencremesoep in een pan, voeg er 1liter water aan toe en breng de soep aan de kook. Roer 2 eetlepeis sherry, 1 theelepel paprikapoeder en 1 theelepel gedroogde (of 1 eetlepel verse) tijm erdoor en laat de soep 10 minuten zachtjes koken. Voeg 1 zakje Maggi Soepenbinder toe, zodat de soep mooi licht bindt. Klop 1 eidooier los met 1 eetlepel water. Dek de soepkommen af met een plakje bladerdeeg en bestrijk het deeg met de eidooier. Zet de kommen in de op 200 °C voorverwarmde oven tot het dekseltje goudbruin en mooi gerezen is. Serveer de soep direct. Tip Hoe kouder het deeg, hoe mooier het rijst. Maak de randen van de soepkommen vochtig met water om het deeg goed te laten hechten

Allerhande | 2000 | | pagina 44