Vraag aan: *kl antenservice Room op een rij Voor't laatst: recepten op cd-rom In de greep van... 'Elk jaar ontwikkelen wij speciaal voor Albert Heijn een assortiment voor kerst. We vinden het belangrijk om ieder jaar actueel te zijn en de klanten te verrassen en te inspireren voor deze feestelijke maand. Een lange voorbereiding van intensief praten en luisteren naar klan ten in combinatie met het observeren van trends in binnen- en buitenland is voor ons erg belangrijk, want op die manier bepalen we welke kerstproduc- ten er in de winkel komen. Om Sinterklaas niet voor de voeten te lopen, zetten we het grootste gedeelte van het kerstassortiment pas na vijf december in onze winkels. Dit jaar heb- ben we niet alleen leuke producten voor de keuken ingekocht, maar ook voor de rest van het huis.' Wat is het verschil tussen crime fraiche, sour cream en slagroom en zijn ze in te vriezen? Crime fraiche is een aange- zuurde, dikke room met een vetgehalte van 25 tot 35%. Daardoor is deze room vooral geschikt voor gebruik in warme gerechten. De smaak is friszuur. Zure room bevat net zoveel vet als koffieroom (20%), maar is dikker van structuur omdat de room is aangezuurd. Zure room is vooral geschikt voor koud gebruik. Slagroom heeft een vetpercentage van 35%. Daar door kan deze room makkelijk worden stijfgeklopt. Slagroom kunt u ook aan warme gerech ten toevoegen. Crime fraiche en zure room kunnen niet inge- vroren worden. Slagroom kunt u wel invriezen, maar de room is daama niet meer geschikt om stijf te kloppen. U kunt de slagroom nog wel gebruiken in warme en koude gerechten. Marco van der Hulst (inkoper non-food) Dit jaar wordt er gien AllerHande cd-rom meer uitgegeven, omdat alle recepten medio 2001 op internet zijn terug te vinden op de Albert Heijn-site: www.ah.nl. De cd-roms van de jaargangen 1997, 1998 en 1999 kunt u nog steeds bestellen. Met deze digitale kook- boeken vindt u snel een recept voor elke gele- genheid. U kunt de cd-roms voor 14,95 (exclusief verzendkosten) bestellen bij de bestellingenlijn, tel.: (0800) 344 43 33. Sinds enkele maanden kook ik met Sigg- pannen, die ik met mijn AH Bonuspunten heb gekocht. Soms loopt er na de afwas water uit de handgrepen. Is er sprake van een fabrieksfout? Ik vind dit nogal lastig. Mevr. W. te A. Om de hitte van de pan zo min mogelijk te geleiden naar de handgrepen en om de pannen zo licht mogelijk te houden, zijn de grepen hoi gemaakt. In verband met verhitting kan de aanzet van de grepen niet hermetisch worden aange- sloten, want dan zouden ze op den duur kunnen afbreken. Enige speling is dus noodzakelijk. Dit maakt dat het niet altijd is te voorkomen dat er tij- dens de afwas wat water in de grepen komt. Door de pan na het afwassen schuin neer te zetten en even te laten staan, kan het water zo weer uit de handgreep lopen. Hoe komt het kerstassortiment tot stand? AllerHande 12-2000 169

Allerhande | 2000 | | pagina 169