Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn 'Het neusje van de verse zalm Aan de zalm van Albert Heijn wordt veel zorg besteed. Voor de gerookte zalmproducten wordt Noorse zalm gebruikt, die van goede kwaliteit blijft na het rookproces. Voor de verse zalmproducten wordt Schotse zalm gebruikt. Die is minder vet en iets verfijnder van smaak dan de Noorse zalm. Maar wat is nu bijvoor- beeld het verschil tussen zalmfilet en een zalmhaasje? Nog even alle verse zalmproducten op een rij: Zalmmoot: Een zalmmoot ontstaat door de vis van boven (rug) naar beneden (buik) in dikke plakken te snijden. Het vel en de graten blijven in de vis. De zalmmoot is uitermate geschikt voor bakken en grillen. Zalmfilet: De zalm wordt van de voor- naar de achterzijde in de lengte doorgesneden. Aan beide zijden blijft nu een filet over. De zalmfilet is vet- en graatloos. Zalmhaasje: Net als bij de zalmfilet wordt de zalm van de voorzijde naar de achterzijde in de lengte doorge sneden. Dit keer wordt echter het dikste deel, het rugstuk van de filet, apart gesneden. Het zalmhaasje is graatloos en zeer mals. Van de kerstman Openingstijden Schuimkransjes Nogmaals Pasta di mamma' Keuze genoeg 1 4 t- Misschien is het niet iets waar u snel aan denkt, maar wist u al dat Albert Heijn ook cadeautjes verkoopt voor onder de kerst- boom? Denk bijvoorbeeld aan kookboe- ken, romans, cd's, cd-roms en videofilms. Deze en nog meer leuke kerstcadeautjes vindt u in uw Albert Heijn-winkel. Tip voor de feestdagen: doe tijdig uw boodschappen, dat voorkomt teleurstellingen. Houd er rekening mee dat er op sommige dagen afwijken- de openingstijden zijn. Op maandag 25 december, dinsdag 26 december en maandag 1 januari zijn alle Albert Heijn-winkels geslo- ten. Een overzicht van de sluitingstijden en extra koopavonden vindt u op een raambiljet in uw eigen Albert Heijn-winkel. Ik volg een glutenvrij dieet, Bevatten roze en witte schuimkransjes gluten? Mevr. J. te Z. Het snoepen van de schuimkransjes behoeft voor u geen belemmering te zijn, wantze zijn glutenvrij. Onder de kop 'Pasta 'di mamma" is in het oktobemummer van AllerHande een reportage opgenomen over de verse pasta van AH Huistraiteur, die voor Albert Heijn in Italie wordt gemaakt door het familiebedrijf Lo Scoiattolo. Om te voorkomen dat er wellicht verwarring ontstaat over deze kop, willen we hierbij met nadruk aan- geven dat ergeen enkele relatie bestaat tussen Albert Heijn en het Nederlandse bedrijf met diverse vestigingen dat onder de naam Pasta di Mamma verse pasta verkoopt Wij zouden het als redactie betreuren als deze indruk geheel ten onrechte zou kunnen zijn ontstaan. U heeft een heerlijk kerstmenu samenge- steld, maar het hoofdingredient ligt niet meer in de schappen? In deze AllerHande krijgt u voor veel hoofdingredienten alter- natieven aangereikt. U vindt ze bij de recepten in het receptenkatern. AllerHande 12 2000

Allerhande | 2000 | | pagina 168