'Een makkelijk menu is voor ons ideaal' -^favoriet kerstmenu Nathalie Brendel werkt op de communicatie-afdeling van Albert Heijn, als redactie- coordinator van AllerHande. Hoe ziet haar favoriete kerstmenu eruit? 'Kerstmis 2000. Ik kijk emaar uit. Samen met Hans - mijn man - en onze kinderen Thomas (3) en Gijs (1) genieten van de speciale sfeer die deze feestperiode altijd met zich mee- brengt. Tuurlijk, het kerstdiner moet een feestje zijn, maar ik wil niet de hele dag in de keuken staan om het menu voor te bereiden. Die tijd besteed ik liever aan leuke dingen doen met elkaar. Daarom is dit eenvoudig en makkelijk te bereiden menu voor ons ideaal. Met een aantal slimme ingredienten en sim- pele handelingen staat er binnen een mum van tijd een heerlijke en vooral feestelijke maaltijd op tafel. Het voorgerecht vergt zo goed als geen voorbereiding. De kappertjes die erin zitten vervang ik door rozijnen, omdat de kinderen daar niet zo van houden. Dat staat net zo feestelijk en ze vinden het erg lekker. De rollade kan al eerder de oven in. Dus ook daar heb je weinig omkijken naar, terwijl je wel al geniet van de heerlijke geur die zich door het huis verspreidt. Thomas is nu op een leeftijd dat hij met alles wil 'mee- helpen'. En daar leent het nagerecht zich per fect voor. Want zeg nu zelf, wat is er lekkerder dan de slagroomklopper te mogen aflikken en te snoepen van stukjes chocolade en nougat!' Wijnarrangement De Hollandaisesaus bij het pannen- koektaartje geeft dit gerecht een fris accent. De wijn moet daarom ook fris smaken. Een Marques de Monistrol Chardonnay/Macabeo (wijncategorie 1is een goede keus. Bij varkensvlees wordt vaak witte wijn geschonken, maar in dit menu is een rode wijn lekker ter afwisseling. Een fruitige Cecchi Chianti Classico (wijncategorie 7) smaakt prima. Chocolade en wijn zijn in principe geen vrienden, maar de rijke, zoete Muscat de Lunel (wijncategorie 5) met zijn aroma's van honing, vijgen en muskaat is een uitzondering. AllerHande 12 2000 137 Pannenkoektaartje met zalm en Hollandaisesaus Varkensfiletrollade met salie en krieltjes Salade met geroosterde groene asperges Witte chocolade-nougatparfait

Allerhande | 2000 | | pagina 137