'Met kerst kiezen we voor vis' ^Ifavoriet kerstmenu Erik Kieftenburg is category- manager bij Albert Heijn. Hij is verantwoordelijk voor de inkoop van vis, visconserven, kruiden en specerijen. Vanzelfsprekend kiest hij voor een menu met veel vis. 'Net als veel Nederlanders at ik tot ongeveer twee jaar geleden zelden vis. Buiten de deur vaak wel, maar thuis was de drempel blijk- baar te hoog. Net als zoveel mensen dachten wij bij vis vooral aan graten, moeilijke berei- ding en vervelende geurtjes. Nu ik na veel proeverijen en zo beter weet, eten we juist heel vaak vis. Vis is namelijk juist makkelijk en snel te bereiden, en past daarmee prima in ons 'gehaaste' leefpatroon. Daarbij zijn alle visfilets van Albert Heijn graatvrij, en ruikt verse vis helemaal niet. Juist met kerst kiezen wij voor vis. Vis heeft namelijk nog een groot voordeel: het is licht verteerbaar. Na een uitgebreide maaltijd met vis heb je toch niet de hele avond zo'n vol gevoel. Maar de belangrijkste reden voor ons is toch de smaak. Mijn favorieten? Zalm (voor al het haasje, het meest malse stukje van de zalm), maar ook kabeljauwfilet met een mos- terdsausje kan mij zeer bekoren. De zalmhaas met romige sinaasappelsaus uit deze AllerHande lijkt me heel lelcker als hoofdge- recht. Vis gaat goed samen met rijst, dus kies ik de notenrijst met mango en waterkers. Als afsluiter lijkt het pannenkoektaartje me heer- lijk.' Menu met vis Oesters op een bedje van spinazie met zongedroogde tomaat Zalmhaas met romige sinaasappelsaus Notenrijst met mango en waterkers Pannenkoektaartje met honing-vanillesiroop Wijnarrangement Bij de droge, zilte smaak van oesters is de eveneens droge, maar fruitige Macon Vire Clesse (wijncategorie 2) heerlijk. De sinaasappel saus bij de zalmhaas is licht zoet; lekker met een wat 'mollige' wijn zoals de Etchart Cafayate Torront£s (wijncategorie 2). Bij het pannenkoektaartje met de zoete honing-vanillesiroop hoort een voile, zoete wijn, zoals de Luis Paez Pedro Ximener (wijncategorie 5). AllerHande 12-2 000 127

Allerhande | 2000 | | pagina 127