'Als nagerecht een verfrissende fruitsorbet' f -f^favoriet kerstmenu Alle recepten in AllerHande worden uitgeprobeerd door mensen thuis. Tanja Steinbusch coordineerde het testtraject voor de kerst- AllerHande. Zij koos voor een uitgebreid menu. 'Ik heb als voordeel dat ik door mijn werk pre- cies weet hoe elk recept door de testers werd beoordeeld. Als eerste voorgerecht heb ik daarom gekozen voor de serranoham met gra- naatappelsalade: een eenvoudig te maken saiade, met een bijzondere smaak door de combinatie van ham, granaatappels en frisse sinaasappelpartjes. Het tweede voorgerecht wordt de wildbouillon: altijd lekker en licht. Mijn man houdt erg van vis, dus die mag ook niet ontbreken. De roodbaarsfilet eten we als tussengerecht. Die lijkt me erg lekker door de grilsmaak in combinatie met de courgette en tomaat. De entrecote is het hoofdgerecht geworden. Een mals stukje vlees met een heerlijke, iets zoete saus en gepofte knoflook, dat - en dat weet ik uit ervaring - smelt op de tong. Erbij de groene groente - een combina tie van verfijnde groentes als peultjes en sugar snaps met knapperige panchetta-spek- jes. Omdat we na zo'n menu wel al wat verza- digd beginnen te raken is een fruitsorbet een heel geschikt, verfrissend nagerecht. Deze, met een vleugje drank, moet erg lekker zijn. Als afsluiter mag een lekker kopje koffie natuurlijk niet ontbreken. Heerlijk met snoe- perijtjes als butterscotch-truffels of amandel- schuimkoekjes. Uitgebreid menu Serranoham met granaatappelsalade Wildbouillon met gerookte eendenborst Gegrilde roodbaarsfilet met tomatensalsa Entrecote met rode-wijnkaramel en gepofte knoflook Groene groente met zongedroogde tomaat en knapperige panchetta Exotisch fruitsorbetijs Koffie amandel-schuimkoekjes J -V Wijnarrangement Bij serranoham past een klassewijn zoals de Saint Clair Chardonnay (wijncategorie 2). In dit uitgebreide menu adviseren we u geen wijn bij de wildbouillon te drinken. Omdat er bij het eerste voorgerecht al een wijn wordt geschonken, kiest u bij de roodbaarsfilet liefst voor een wijn die krachtiger is dan de eerste wijn, zoals een Undurraga Chardonnay Reserva (wijncategorie 3). Bij de entrecote is de Montes Alpha Cabemet-Sauvig- non (wijncategorie 9) een traktatie. Een lekkere afsluiting bij het fruitsor betijs is de rijke, zoete Cordier Sauternes (wijncategorie 5). AllerHande 12-2000 123

Allerhande | 2000 | | pagina 123