7\lle genodigden helpen mee' "Hfavoriet kerstmenu Hilda de Boer test sinds jaar en dag recepten voor AllerHande en ook veel recep ten in dit kerstnummer zijn in haar keuken uitgeprobeerd. Zij heeft gekozen voor een menu voor acht personen. 'Ik heb vijftien jaar in Australie gewoond en wat mij daar erg opviel is dat de feestelijke maaltijden altijd iets ongedwongens hadden. Dat kwam onder andere doordat de gast- vrouw werd ontzien in de keuken. Het is daar heel normaal dat je als gastvrouw de gasten een deel van het menu laat verzorgen ('bring your own'). Alle genodigden helpen mee om een menuonderdeel van huis mee te nemen. De mannen zorgden vaak voor een bijpassen- de wijn en dit stond garant voor succes! Het leuke van dit menu vind ik dat de voorge- rechten (hapjes uit het oud nieuw-artikel die hier naast elkaar als entree worden geser- veerd, red) en het nagerecht, de tarte a l'oran- ge, door genodigden thuis gemaakt kunnen worden. Misschien dat ik het menu verder uit- breid door er een gemengde salade aan toe te voegen met bijvoorbeeld radicchio, lollo rosso, eikenbladsla, rode ui, paprika en cher- rytomaatjes, gegarneerd met geroosterde amandelschilfers en afgemaakt met een vinaigrette. Verder ter afsluiting een kopje koffie met een glaasje Cointreau en een punt- je tarte a l'orange.' Menu voor acht personen Ml 1 Antipasti Frittatarondjes met Hollandse garnalen Wraps met gerookte vistartaar Kalkoenfricandeau met romige paprikasaus Cekruide rozemarijn-aardappelpartjes met rode ui uit de oven Tarte a l'orange Wijnarrangement De verschillende hapjes die in dit menu als entree worden geserveerd, smaken allemaal heel verschillend.De kunst is een wijn te vinden die bij al die hapjes past. Zo'n wijn is de droge, maar zacht smakende Montestell Chenm Blanc (wijncate- gorie 2). Bij de kalkoenfricandeau met romige paprikasaus past een 'rondsmakende' wijn, die best stevig mag zijn. De rijke Montana Marl borough Chardonnay (wijncategorie 3) is een goede keus. De mousseren- de Fontanafredda Moscato d'Asti (wijncategorie 4) is lekker bij fruit- desserts, zoals de tarte a l'orange. AllerHande 12-2000 111

Allerhande | 2000 | | pagina 111