kool in vieren. Snijd de harde stronk weg. Was de stukken kool en snijd ze in repen. Als u hele koolbladen wilt gebruiken, bij- voorbeeld om ze te vullen, kunt u die vrij gemakkelijk stuk voor stuk losmaken van de krop. Als de bladen te vast zitten, kunt u de stronk uit de kool snijden en de kool in z'n geheel token in ruim water, tot de bladen los gaan zitten. Daarna iets laten alkoelen en de bladen losma ken. Veelzijdig Van spitskool hebt u per per- soon ongeveer 250 gram nodig als u de kool warm bereidt, voor salades 75 a 100 gram. Een he le spitskool weegt gemiddeld 1 kilo. Aangesneden spitskool is verpakt in plastic folie nog onge veer een week houdbaar in de koelkast. Spitskool levert veel vitamine C, behoorlijk wat ijzer en calcium, en slechts 37 kiloca- lorieen per 100 gram. Rauwe reepjes spitskool zijn heerlijk in salades, rauwkost en stamppot, vooral in combinatie met spekjes, fruit, zuidvruch- ten, kerrie, noten en gerookte vis of vlees. Kort gekookte, hele bladen kunnen dienen als gezonde wrap voor spannende vullingen, en u kunt koolreep- jes ook kort smoren, stoven, sto- men, bakken of roerbakken. Idee: dompel stulq'es spitskool in beslag en frituur ze kort in hete olie. Bij wild en gevogelte doet spitskool het altijd goed. Op de volgende bladzijde ziet u drie verrassende gerechten. de smaak van het seizoen )VEM Cezonde wrap AllerHande 11-2000 9 Zodra het buiten echt guur wordt, ga je ver- langen naar zuurkool stamppot. Een goed idee, want deze ingeleg- de gesneden witte kool is een echte vitamine- bom. Naast voorverpak- te naturel zuurkool heeft Albert Heijn ook zuurkoolspecialiteiten, zoals wijnzuurkool en zuurkool met kruiden of spekjes. De comeback van spruitjes is een feit. ledere winter ontdekken weer steeds meer men- sen wat je allemaal met deze minikooltjes kunt doen. Lang koken is uit den boze, maar roerbak ken, stomen en knappe- rig koken haalt het beste van de spruit naar boven. Albert Heijn reist de hele wereld af voor het sappigste citrusfruit. Citroenen, mandarijnen, hand- en perssinaasap- pels uit Spanje. Verder witte grapefruits uit Israel en rode uit Florida. I

Allerhande | 2000 | | pagina 9