Avocado Driemaal Alaar dan wel die van Carmel Avocado mandarijntjes/ham Avocado kaas/tomaat Avocado sinaasappel/banaan RECEPT VOOR 4 PERSONEN 2 zachte avocado'ssap van 1 citroen, 75 g dun gesneden rauwe ham, 1/2 blikje mandarijnen, 1 1/2 el zonnebloemolie, eventueel 1 el cognac, mespuntje zout, event nee I 4 lakjes verse citroenmelissc Snijd de avocado's overlangs doormidden en ver- wijder de pitten. Schep het vruchtvlees eruit, snijd het in blokjes en doe ze in een schaal. Besprenkel met de helft van het citroensap. Snijd de ham in flinterdunne reepjes. Laat de mandarijntjes uitlek- ken en doe ze met de ham bij de avocado. Roer de rest van het citroensap met 1 el mandarijnsap, de olie, eventueel de cognac en wat zout door elkaar. Schep de dressing door de salade en laat even intrekken (schaal afdekken). Vul de avocadohelf- ten met de salade. Extra feestelijk maakt u het met citroenmelisse als garnering. RECEPT VOOR 4 PERSONEN 2 zachte avocado'scitroensap, 1 plak piltige kaas (112 cm dikt, 4 tomaten, peper, zout Snijd de avocado's overlangs doormidden en ver- wijder de pitten. Lepel het vruchtvlees uit de schil, snijd het in blokjes en besprenkel met citroensap. Snijd de plak kaas in kleine blokjes en snijd ook de tomaten in stukjes. Vul de avocado- helften met de blokjes kaas, tomaat en avocado en breng het geheel op smaak met wat peper en zout. Gameer met een half schijfje citroen en peterselie. Zet het gerecht 15 min. in de koelkast. Avocado is, als ze goed rijp is, een heerlijk romige vrucht, die vele gerechten een fluweelzachte smaak meegeeft. Of een avocado rijp is voelt u door er zachtjes in te knijpen. Ze moet dan aanvoelen als een rijpe perzik. RECEPT VOOR 4 PERSONEN 2 handsinaasappelen, 2 perssinaasappelen, 1 el suiker, mespunt gemberpocder of 1 tl gembersiroop, 1 zakje vanillesuiker, 2 zachte avocado's, 2 bananen Schil de handsinaasappelen en verwijder de vel- len en de pitjes. Pers de twee andere sinaasappe- len uit en vermeng het sap met de gemberpoeder en de suiker. Laat het sap 2 minuten zachtjes koken en vervolgen afkoelen. Snijd de avocado's overlangs doormidden en verwijder de pitten. Lepel het vruchtvlees uit de schillen en snijd het in blokjes. Schil de bananen, snijd ze in stukjes en vermeng ze met de stukjes sinaasappel en avocado. Roer de vruchten door het suikerstroopje. Serveer de salade in de avocadohelften. schoonmaken zo gedaan. 1. Snijd de avocado in de lengte en rondom door tot aan de pit2. Maak de helften voorzichtig los en haal ze met een kleine draaibeweging van elkaar. 3. Verwijder de pit met behulp van een mes. 4Leg de halve avocado's ondersteboven en kerf de schil licht in. De schil laat zich gemakkelijk lostrekken. Wilt u de schoongemaakte avocado nog even laten staanbesprenkel deze dan met citroensap en dek af met plastic folie. Meer informatie: Carmel Promotiekantoor. Telefoon 010-2984001, fax 010-2984038.

Allerhande | 2000 | | pagina 6