AHKroost Zelf speelgoed maken met CXZD pakjes door de schoorsteen? Waarom gaan I8BWS 8(1 Wereld- kerstcircus Kijken, doen en knutselen op internet Het schoorsteenver- haal stamt uit de Germaanse tijd. Voor de oude Germanen beteken- de de schoorsteen een verbinding met de geestenwereld. Op Silvesteravond, midden in de win ter, keek men in de schoorsteen om de toekomst te kunnen zien. De goede en kwade geesten daalden dan af door de schoorsteen. Beneden werden dan schoenen gezet om daar al het goede voor volgend jaar in op te van- gen. Bijkomend voordeel voor de hedendaagse sinter- klaas: zijn paard kan over daken rennen en de pieten kun nen de cadeau's makkelijk door de schoorsteen in de schoen gooien. De schoorsteen is zo gek nog niet. TIP: DOBBEL VOOR DE CADEAU'S Wie mag het vol- gende cadeautje pakken? Daar kun je om dobbelen. Degene die het hoogst gooit, pakt een cadeautje. Vanaf 17 decem- ber bezoekt het Wereldkerstcircus het Koninklijk Theater Carre in Amsterdam. Diverse adembe- nemende topacts staan op het pro- gramma. En de dieren ontbreken natuurlijk ook niet. Kerst met onze rendieren Van 18 december tot en met 19 januari heeft het Ouwehands Dierenpark in Rhenen een speciale kerstactie met als thema 'kerst met onze rendieren'. Het is mogelijk een kerstspeurtocht te maken en kinde- ren kunnen brood bakken in de vorm van een rendier. Zwemmen: gezond en gezellig Misschien moet u zich er nu even toe zetten, maar zwemmen is ook in de winter een goede sport om fit te blijven. En voor kinderen nog leuk ook. Door de weer- stand van het water worden alle spieren aan het werk gezet terwijl de kans op bles- sures of spierpijn minimaal is. U traint er uw hele lichaam mee en verbrandt per uur ook nog eens 350 calorieen! Speciaal voor kinderen: Op Wims Frobel Pagina www.knutselidee.nl vindt u talloze knutselideeen en kleurplaten die u zo kunt printen. Dierentuin Artis heeft een mooie site www.artis.nl waar alles te lezen valt over de dieren die er wonen. Met veel plaatjes en informatie, dus heel han- dig voor een spreekbeurt! Ook leuk is Kids Planet http://kids.planet.nl Een goede site om aan penvriend- jes te komen en een heleboel spelletjes te doen. De site van Nijntje www.niintie.nl is goed toegankelijk voor de kleintjes. De spelletjes zijn geinig en er is interessante informatie te vinden over Nijntje en haar vriendjes. Met hele gewone huis-,tuin-, en keukenvoorwerpen en enige inspanning maakt u samen met uw kind(eren) het leukste speelgoed. Knip bijvoorbeeld een kerst- kaart- of een mooie foto uit een tijdschrift - in stukken en laat uw kind zien dat het plaatje weer heel wordt door ze op de juiste wijze weer tegen elkaar aan te leggen. Meer ideeen over zelf speelgoed maken vindt u ook in het magazine van AHKroost&Zo. Ouders met kinderen tot twee jaar kunnen kos- teloos lid worden van de service. U ontvangt drie keer per jaar het magazine met praktische informatie over voeding, gezond- heid en opvoeding. Daarnaast ontvangt u speciale aanbiedin- gen. U krijgt als lid de eerste zes maanden bovendien een korting van vijf procent op alle luiersoorten! Interesse? Haal een formulier op bij de informatie- balie van uw Albert Heijn of bel de AH Servicelijn tel.: 0800-0305. LijfstijI

Allerhande | 2000 | | pagina 213