cm Bij AH verkrijgbaar: Studio Line Mousse, Elnett Haarlak On Bij AH onder andere verkrijgbaar: Hennaplus Hair Repair, Hennaplus Hot Oil, Guhl Dubbelwerkende Snelkuur Tarwekiemolie, Guhl kuur Amandel, 1 Hoe maak ik me wat opvallender, maar niet te zwaar op? Als u overdag niet veel make-up gebruikt, maakt u zich voor een feeste- lijke gelegenheid liever niet ineens over- dadig op. Een tip is om een voordelig punt in uw gezicht naar voren te halen en daar het meeste accent op te leggen. Kies bijvoorbeeld tussen uw ogen en uw mond. Maakt u uw ogen donker op, neem dan een bescheiden tint lipstick. En kiest u voor een vrouwelijke, rode mond, houd uw oogmake-up dan rustig. 2 Hoe heb ik langer plezier van mijn parfum? Het kan heel goed zijn dat uw omgeving uw parfum nog ruikt, terwijl u denkt dat hij vervlogen is. Uw neus is immers aan de geur gewend en stuurt minder 'geur- signalen' door. Steeds een wolkje eau de toilette bijsprayen is geen oplossing. Probeer het eens zo: neem van uw favo- riete geur het parfum of een badproduct en breng dit direct op uw huid aan. U gebruikt dus bodycreme, badolie of parfum. Als u bent aangekleed, sprayt u wat eau de toilette om u heen. Deze blijft in de kleding hangen. U zult zien, als u deze 'laagjestruc' toepast, blijft u heel lang maar toch subtiel genoeg ruiken. 4 Hoe verzorg ik mijn droge handen? De huid van de handen is zo dun dat het veel moeite kost om de handen zacht te houden. Wat helpt, is de avond voor een feest naar bed te gaan met een dikke laag handcreme of (nacht)creme op de handen en katoe- nen handschoentjes aan. Zijn uw han den niet alleen droog, maar ook ruw, gebruik dan een laagje vaseline. Breng enkele uren voor u uitgaat, bovendien nog een laagje crememasker op uw handen aan en laat deze goed intrek- ken. Optisch bedrog werkt ook: een subtiel laagje glanzende poeder op uw handen laat ze zacht en jonger lijken. C»1 Bij AH onder andere verkrijgbaar: Nivea Creme, Plenitude Futur»e, Vaseline Petroleum Jelly, Unicura Handcreme, Sanex Handcreme. 4> Ik heb steil haar en wil graag mooie, voile krullen voor een keer... U kunt uw haar droogfohnen en daarna elektrische warmterollers inzetten. Of u draait in nat haar gewone rollers. Gebruik in beide gevallen eerst wat mousse. Dit geeft volume en bevat tevens verzorgen- de bestanddelen. Hoe dunner de rollers en hoe meer u er gebruikt, des te fijner wordt de krul. Borstel uw haar pas uit als de rollers enkele minuten uit uw haar zijn. Als u ze niet borstelt, maar uit- kamt met uw vingers en er wat gel in boet- seert, blijft de vorm van de krullen beter zichtbaar. Zitten de krullen naar wens, fixeer ze dan met wat haarlak. 5 Wat zegt de etiquette over opma- ken in het openbaar? De etiquette schrijft voor dat u zich terugtrekt om uw uiterlijk bij te werken. U mag wel in gezelschap in een spiegel- tje spieken om te controleren of alles nog goed zit, maar poederen of lippenstift opdoen gebeurt uit het zicht. Uw haar borstelen of kammen of eau de toilette sprayen is helemaal uit den boze! 6 Hoe voorkom ik dat mijn gezicht gaat glimmen? Voor een avondmake-up kunt u een zeer lichte dagcreme of flui'de gebruiken. Laat deze geruime tijd intrekken voor u zich opmaakt. Op uw voorhoofd, neus en kin kunt u wat camouflagecreme aanbren- gen, die is wat droger dan make-up. Daarover kunt u vloeibare foundation doen. Heeft u een vette huid, houd het dan bij een laagje losse poeder. Gebruik liever geen cremeblusher of -oogscha- duw, maar alleen make-up in poeder- vorm. En bent u bang dat uw oogscha- duw in plooitjes verdwijnt, laat die dan achterwege. Poeder uw oog-leden met gewone poeder en gebruik daarna alleen wat eyeliner en een paar laagjes mascara. Dat staat ook feestelijk. Neem compactpoeder mee om uw gezicht tussendoor bij te poederen. Dep echter eerst voorzichtig uw huid met een tissue voordat u poedert. Zo voorkomt u dat dikke lagen poeder gaan klonteren. an Bij AH verkrijgbaar: Cover Girl Simply Powder 7 l/l/af is een highlighter? Een highlighter is een witte creme of poeder met een hoog glansgehalte. Misschien heeft u dit poe der al in uw oogschaduw- box zitten. Een highlighter is een ideaal hulpmiddel voor feestmake-up. Breng wat aan onder uw wenkbrauw om uw ogen te laten stralen of zet een stipje op uw bovenlip voor u lipstick opdoet; dat geeft uw mond meer con tour. Werk de highlighter goed uit: het effect moet te zien zijn, niet het product. 8 Ik wil mijn haar niet opsteken, maar er wel iets feestelijks mee doen... Geef het glans! Glanzend haar is niet alleen mooi, het is ook de haartrend 2000. Kapsels die in model blijven met behulp van wax, wetlookgel en stevige lak, hebben plaatsgemaakt voor soepel vallend, stralend haar. Verwen uw haar regelmatig met een pakking of herstel- lend masker, dat voor veel glans zorgt en het zacht laat aanvoelen. Glans krijgt u ook door uw haar een kleur te geven. Het 'gezonde' effect is vooral groot als u een natuurlijke tint kiest die dicht bij uw eigen haarkleur ligt. Gliss Kur Hair Repair, Elvive haarpunt- concentraat. TEKST: PIA VAN BOVEN PRODUCTIES FOTOGRAFIE: BART BRUSSEE, HEIN HAGE STYLING: DANIELLE KORTEKAAS VISAGIE: LORE DANA SECCI

Allerhande | 2000 | | pagina 205