Darolan s ASPIRINE w retard capsules Pijntjes de baas Zachte remedies voor kleintjes Verwen uw keel met zoethout en appel! Hoestprikkeldempende met 29.5 mg dextromethorf an 8 10 capsules 4 VERLICHTING BIJ DROGE HOEST Vooral bij verkoudheid wordt er heel wat afgehoest. Hoesten is nuttig om slijm en andere ongewenste stoffen uit de longen te verwijderen. Maar is het vooral een droge hoest, waarbij geen slijm vrij- komt, dan kun je er ook aar- dig moe van worden. Een droge prikkelhoest belemmert ook een goede nachtrust. Neem bij zo'n irriterende hoest een middel dat de hoestprikkel dempt. Darolan Retard capsules bevat de hoestprikkeldempen de stof dextromethorfan. Deze stof komt gedurende een periode van acht uur gelijkmatig vrij, waardoor je ongestoord kunt werken of slapen. De cap sules zijn geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar. Ga bij een hoest die langer aanhoudt dan twee weken altijd naar de dokter. Darolan Retard capsules, lOstuks, f 11,95. Lees voor gebruik de bijsluiter. Niet te gebruiken door patienten met ernstige leveraandoeningen. Hoofdpijn, buikpijn, kiespijn...het zijn veel voorkomende klach- ten van tijdelijke aard. Hoewel pijn een belangrijke functie heeft om aan te geven dat er iets mis is, komt het meestal ongelegen. Kortstondige pijntjes zijn gemakkelijk te verhelpen met een pijn- stiller zoals Aspirine. De werkzame stof (acetylsalicylzuur) werkt op de plek waar de pijn ontstaat. Het remt de aanmaak van prostaglandinen; hormoonachtige B stoffen die de zenuwen extra gevoelig maken, ASPIR J waardoor het pijnge- voel ontstaat. Aspirine *»■■■■■-». werkt niet alleen pijnstillend, maar ook koortsverlagend en ontstekingsremmend. Aspirine 500 mg, 20 tabletten, f 5,70, Aspirine Kauw, 10 tabietten, f 4,95, Aspirine 100 junior, 20 tabletten, f 5,15. Lees voor gebruik de bijsluiter. Niet te gebruiken door maag-, nier- of leverpatienten en patienten met neiging tot bloeden. In combinatie met anti-stollingsmiddelen wordt gebruik afgeraden. Niets is zo zacht en ruikt zo lekker als een babyhuid. Maar dat huidje is ook heel kwetsbaar. Het moet immers nog alle weerstand tegen invloeden van buitenaf opbouwen. Temperatuurschommelingen, kleding- stof en luiermateriaal, maar ook zure stoffen in urine en ontlasting kunnen de babyhuid makkelijk irriteren. Gebruik daarom altijd speciale baby-verzorgings- producten, zoals die van Zwitsal. Voor rode billetjes door luieruitslag is er zink- zalf zonder parfum. Het is makkelijk uit te smeren en zit hygienisch verpakt in een tube. Schrale huidjes knappen op met de Verzorgende Badolie, waaraan Zinkzalf Onguent a roxyde de zinc Verzorgende badolie Huilede bain soignante zachte Soja- en Canola- olie is toe- gevoegd. Omdat de olie zich vermengd met het water, wordt de babyhuid ook niet glibberig. Het zijn goede en zachte verzorgings- producten voor uw kleine lieveling! Zwitsal Zinkzalf (75 ml) f 6,99, Zwitsal Verzorgende Badolie (200 ml) f 15,99 per tablet 500 mg acetosal 20 tabletten De keel heeft het af en toe best zwaar te verduren. U kunt de keel verzachten door een kopje thee met zoethout te drinken. Zoethout is namelijk een echte weldaad voor de keel. Doe enkele stukjes zoethout in kokend water en laat het ongeveer vijftien minuten trekken. Schenk de thee vervolgens door een fijn zeefje en voeg naar smaak een beetje honing toe. Ook appel helpt. Snijd een appel in stukjes. Giet er heet water over, voeg een kaneelstokje toe en laat het geheel een paar uur trekken op een laag pitje. Vervolgens zeven, een beetje honing of bruine suiker toevoegen en zo heet mogelijk drinken. Vindt u dit te bewerkelijk? Probeer dan eens de kant en klare thee met zoethout of appel. Albert Heijn heeft verschillende soorten in het assortiment. LijfstijI

Allerhande | 2000 | | pagina 195