I Wanneer adviseert u homeopathische geneesmiddelen? 'Soms vragen mensen ernaar, soms stel ik het zelf voor' "Ik vind dat homeopathie bij sommige klach- ten goed werkt", zegt Jacqueline te Lintel Hekkert die werkt bij de Albert Heijn-winkel Moerwijk in Breda. "Griep bijvoorbeeld, een geneesmiddel als Echinaforce* helpt in zo'n geval. Dat adviseer ik dan ook veel. Ook bij bijvoorbeeld maagklachten adviseer ik wel homeopathie. Sommige mensen komen elke week zo'n grote doos pillen halen. Dan zeg ik op een gegeven moment: wij hebben ook iets anders, wilt u dat niet eens proberen? Ook vraag ik of ze al bij de huisarts zijn geweest. Soms hoor je dan later dat hun klachten minder zijn geworden. Dit is wel een grote Albert Heijn, maar het heeft toch iets van een buurtwinkel. Je kent de mensen, het is leuk om achteraf hun reactie te horen." Lees voor gebruik de bijsluiter VOOROORDELEN Niet iedereen wil homeopathie gebruiken, merkt Te Lintel Hekkert. "Jonge mensen staan er minder voor open dan ouderen. Ouders met een baby kiezen wel vaak voor homeopathie. Want voor die kleintjes zijn heel weinig middelen. En VSM heeft een heel herkenbare lijn die erg aanspreekt. Maar er bestaan ook nog veel vooroordelen over homeopathie. Klanten denken vaak dat het lang duurt voor het werkt, terwijl dat niet zo is. Alleen als je al heel lang last van iets hebt, duurt het ook een poosje voor je er weer vanaf bent. Een voordeel is ook dat de homeopathische middelen zich richten op de kwaal, terwijl reguliere middelen soms alleen de symptomen tegengaan." Het kost vaak wat tijd om dat soort dingen uit te leggen. Dat is in de praktijk wel eens lastig. "Mensen komen hier boodschappen doen en willen snel, snel, snel. Maar je kunt niet zomaar iets meegeven. Gelukkig staan we hier wel altijd met twee man achter de balie", vertelt de drogist. HOMEOPAAT BIJ U IN DE BUURT Wilt u iets voorleggen aan een homeo- pathisch arts? Op de site van de Vereniging van Homeopathisch Artsen in Nederland kunt u een arts bij u in de buurt zoeken: www.vhan.nl Of bel naar het secretariaat van de VHAN: (0317) 42 69 08. 01 Homeopathie bij Albert Heijn Het assortment homeopathische geneesmid- delen van Albert Heijn omvat zo'n honderd producten. Er worden twee merken verkocht: VSM en dr. A. Vogel. Deze geneesmiddelen zijn alleen bij AH-winkeis met een genees- middelenbalie verkrijgbaar. AH-medewerkster Jacqueline te Lintel Hekkert adviseert veel producten op basis van Echinacea purpurea of rode zonnehoed. Dit kruid verhoogt de weerstand van het lichaam. Albert Heijn-medewerkster Jacqueline te Lintel Hekkert:

Allerhande | 2000 | | pagina 181