de qeneeskracht van het lichaam stimuleren Wanneer gebruikt u homeo- pathische geneesmiddelen? 'Sinds ik kinderen heb, gebruik ik het steeds vaker' gen zoals griep, verkoudheid en in eerste- hulpsituaties, bijvoorbeeld bij kleine verwon- dingen, kun je met een klein beetje kennis van zaken zelf aan de slag met homeopa- thie. Ik denk dat je wel een grens moet leg- gen. Na een paar dagen moet het beter gaan. Is dat niet het geval of treden er onrustbarende symptomen op, dan moet u toch naar de arts. Mensen moeten goed naar hun lichaam (leren) luisteren, dat is heel belangrijk." Meriam Koebrugge, moeder van Koen (4) en Amber (1): "Ik ben eigenlijk met homeopathie begon- nen door de kinderen", zegt Meriam Koebrugge, moeder van Koen (4) en Amber (1). "Ik heb vroeger in een apotheek gewerkt waar ook veel homeopathische geneesmiddelen over de toonbank gingen. Aanvankelijk had ik daar mijn twijfels over, maar door de kinderen is mijn mening omgeslagen. Koen kwakkelde als baby met z'n luchtwegen. Vanaf dat moment ben ik me meer gaan verdiepen in homeopathie. Toen het wat beter ging met z'n lucht wegen, ben ik overgestapt op het homeopa- tisch geneesmiddel Caltrivat*. M'n huisarts zei: je mag het best gebruiken, maar of het helpt, weet ik niet." GOED ALTERNATIEF "Zelf merkte ik dat het werkte. Langzamer- hand ben ik daarna steeds meer homeopati- sche geneesmiddelen gaan gebruiken. Nu weeg ik eigenlijk bij elke aandoening af of ik het homeopathisch kan oplossen. Als ik advies wil, ga ik naar mijn drogist. Ken ik een product al, dan koop ik het waar ik het kan vinden. Ik gebruik ook nog steeds reguliere geneesmiddelen. Bij koorts en pijn bijvoorbeeld kies ik voor de directe werking van reguliere middelen. Ik heb toch het idee dat die eerder werken. Maar we gebruiken homeopathische geneesmiddelen die de weerstand verhogen en hoestmiddelen bijvoorbeeld. Voor mijn dochter Amber gebruik ik verder het homeopatische geneesmiddel Spiroflor/ SRL-gelei* na het inenten. Dat kan helpen bij het voorkomen van een hard plekje in haar been. Verder gebruik ik veel producten met het homeopatische geneesmiddel Calendula*, tegen luieruitslag onder andere. Je hebt het gevoel: baat het niet, het schaadt ook niet zo snel. Voor mij is het een goed alternatief." Lees voor gebruik de bijsluiter Meriam Koebrugge heeft altijd producten met goudsbloem, Calendula offici nalis, in huis. Om zijn ontsmettende en ontsteking- remmende eigen- schappen wordt deze plant veel gebruikt bij huid- aandoeningen. LijfstijI

Allerhande | 2000 | | pagina 179