II 1 Zeg eens eerlijk m De gezellige, dure maanden QS cuss Inge Strating (43): 'Zonder oorbellen ga ik nooit de deur uit' "Mijn dag begint altijd hetzelfde. Eerst lekker lang en warm douchen. Ik gebruik een zeep-en-bodylotion-in-een-product, meestal van Dove of Sanex. Dan creme op m'n gezicht. Ik geloof niet zo in dure merken, mijn gezichtscremes zijn meestal van Dove of Oil of Olaz. Vervolgens gebruik ik een camouflagestick tegen eventuele walletjes, een oogpotlood, mascara en als finishing touch nog wat blusher. En tot slot het allerbelangrijk- ste: oorbellen. Zonder oorbellen ga ik de deur niet uit. Laatst was ik ze toch een keer vergeten. Dan ben ik meteen de draad kwijt, voel ik me 'kaal'. Lastig, want ik sta voor de klas!" Feestdaqenstress: heeft u er last van? SABRINA DE BRUYN (15): Alle meisjes bij mij in de klas l,L gebruiken bodyspray. Zelf had IT ik IC0 en die vind ik nog steeds het lekkerst. ID en Solar zijn een beetje te sterk voor iemand van mijn leeftijd. Het handige van een bodyspray is dat je het zo makkelijk mee kunt nemen, veel makkelijker dan een flesje eau de toilette of parfum. En je kunt het over je hele lichaam spuiten." "Nooit!", roepen Henriette (31) en Tonny Mulder (33) eensgezind. Wij zijn namelijk planners. We bepalen ruim van tevoren wat we gaan doen, wat we eten, wanneer we inkopen doen. Dat doen we heel bewust; om de rust erin te houden. Wij vinden dat nu belangrijk, zeker omdat we jonge kinderen hebben. Alles op het laatste moment, nee, daar worden wij alleen maar zenuwachtig van." "Feestdagenstress? De feestdagen zijn toch juist leuk zegt Diana Pover (34). Mijn anti-stressrecept: denk er niet te lang van tevoren over na en doe het samen met vrienden. Wij doen het al jaren zo. De ene maakt het voorgerecht, de ander het hoofdgerecht en elk jaar is het bij emand anders. Heerlijk ontspan- nend. Zelf pak ik een dag of twee van tevoren mijn receptenboeken uit de kast en laat me inspireren. Gewoon niet zo ingewikkeld doen!" Ik kan gelukkig iets beter met de feestdagenspanning omgaan dan vroeger", verzucht Jessie Bastens (56). "Maar ja, ik ben een perfectionist. Ik wil alles tot in de puntjes verzorgd hebben en elk jaar wat anders: van de kleuren in de kerstboom tot en met het menu. Dus helemaal ontspannen zal het wel nooit verlopen." We geven de laatste maanden van het jaar gemid- deld ruim vierhonderd gulden per huishouden extra uit. Vooral aan cadeautjes voor de kinderen: zo'n honderd gulden per kind. De laatste paar jaar ver- schuift het aanschafmoment van speelgoed steeds meer van november naar december. Gaat de sint pas op het laatste moment winkelen of wordt de kerst- man steeds guller? Verder geven we nog ongeveer 260 miljoen gulden uit aan zaken als kerstspullen en artikelen om de feestdis op te luisteren, 500 miljoen gulden aan elektronica (ook cd's) en 200 miljoen gulden aan de juwelier. Lijfstijl I

Allerhande | 2000 | | pagina 169