Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn Theelichtje of theemuts? Twee soorten sojasaus Amandelspeculaas Het juiste klimaat voor sperziebonen Chocoladeletters Komen de recepten van de receptkaarten uit AllerHande? klantenservice Mag de theepot van het Wedgwood-servies op een theelichtje worden geplaatst? Mevr. I. te V. Bij gebruik van een theelichtje wordt de voet van de theepot plaatselijk te warm waardoor de theepot zou kunnen knappen. Daarom kunt u thee in een theepot van porselein ofaardewerk het beste warm houden door gebruik te maken van een theemuts. Wat is het verschil tussen ketjap en Kikkoman sojasaus? Ketjap en Kikkoman sojasaus zijn beide varianten van sojasaus, een van oorsprong Chinese saus die wordt gemaakt van gefer- menteerde sojabonen, tarwe en water. Kikkoman sojasaus is een Japanse, lichte, vrij dunne, ietwat zoete sojasaus. Deze saus wordt gebruikt in allerlei Japanse gerechten, marinades, soepen en sauzen. Ketjap is een dikkere, Indonesische variant, waar gebran- de suikersiroop en specerijen aan zijn toegevoegd. Er zijn twee soorten ketjap: ketjap manis en ketjap asin. De eerste bevat meer suikersiroop en is daardoor veel zoeter dan de zoute ketjap asin. Mijn dochter is allergisch voor koemelkbestanddelen maar houdt erg van amandelspeculaas. Zit er in de Albert Heijn Amandelspeculaas koemelkeiwit? Mevr. S. te H. U kunt uw dochter rustig trakteren op de AH Amandelspeculaas. In dit speculaas zit geen koemelkeiwit. Waarom verkoopt Albert Heijn sperziebonen uit onder andere Egypte? Van november tot april worden er in Nederland geen sperziebonen ver- bouwd. Daarom wijkt Albert Heijn in die perio- de uit naar landen zoals Egypte, waar de klima- tologische omstandig- heden in die maanden optimaal zijn voor de teelt van sperziebonen. Kunt u mij vertellen of de Delicata chocoladeletters koemelkeiwit, lactose of gluten bevatten? Mevr. T. te R. De pure chocoladeletter bevat geen koemelkeiwit en lactose maar wel gluten. De Delicata melkchocolade en de witte chocolade bevatten allebei koemelkeiwit en lac tose maar geen gluten. Dit geldt ook voor de melkcho- coladeletter met hazelnoot. De recepten van de receptkaarten zijn nieuw. Ze zijn dus niet afkomstig uit AllerHande, maar worden speciaal voor de receptkaarten gemaakt. AllerHande 11-2000161

Allerhande | 2000 | | pagina 161