Zacht als een perzik i* beauty Scrubs, cremes en maskers voor een fluwelen huid Ook zo'n last van een droge, trekkerige huid in deze koude dagen? Dit komt doordat de porien van de huid zich samentrekken. Gelukkig zijn er genoeg scrubs, cremes en maskertjes die daar wat aan doen. Lipiden Dikke truien, wollen sjaals en broe- ken... Zelf zoeken we passende kle- ding uit om ons behaaglijk en warm te voelen in een koud klimaat. Ons lichaam reageert min of meer op dezelfde manier op een dalende barometerstand: de huid sluit zich letterlijk afvoor de kou doordat de porien samentrekken. Zo blijft de natuurlijke lichaamstemperatuur zoveel mogelijk op peil. Deze zogeheten 'baro- meterfunctie' van de huid kost echter veel inspanning, zodat de huid in de win ter minder toekomt aan essentiele func- ties zoals celdeling en talgproductie en -afscheiding. De huid is dus vooral gebaat bij producten die de natuurlijke beschermlaag van de huid helpen opbou- wen. Scrubs Voordat cremes en lotions hun werk kun- nen doen, moet eerst worden afgerekend met dode, verhoornde huidcellen. Scrubproducten zijn daarvoor heel geschikt. Deze producten bestaan uit kleine korreltjes en hebben een dieprei- nigende werking. Ze bereiden de huid voor op de intensief verzorgende bestand- delen van cremes en lotions. De masse- rende beweging van de korreltjes over de huid zorgt voor een goede doorbloeding. Dit resulteert niet alleen in een stralende huid, huidcellen worden er ook door geprilckeld en de celactiviteit wordt bevorderd. Een scrub kunt u twee a drie keer per week gebruiken. Omdat de huid van het gezicht dunner en fijner van structuur is dan die van het lichaam, is de samenstelling van een gezichtsscrub anders dan die van een bodyscrub. U kunt ze dus beter niet verwisselen. Omdat uw huid in de winter vocht en vet tekort komt, kunt u - ook als u normaal gesproken een normale of gecombineer- de huid heeft - tijdelijk overgaan op pro ducten voor de droge huid. Die bevatten meer verzorgende bestanddelen en bovenal natuurlijke vetten zoals lipiden. Voor de lichaamshuid zijn er bodycremes of-milks. Gezichtscremes voor de droge huid bevatten naast huidversterkende vitamines en vetaanvullende ingredien- ten ook UV-filters als extra bescherming tegen negatieve invloeden van buitenaf. De droge huid is bovendien gebaat bij het dagelijks gebruik van een nachtcreme. Tijdens onze slaap is de celdeling van de huid beter dan overdag. Terwijl u slaapt worden actieve, huidherstellende stoffen optimaal verwerkt en dragen zo bij aan het herstel van uw droge winterhuid. En neern eens een maskertje terwijl u in bad zit. De ingredienten hebben dan genoeg tijd om de huid van een oppepper te voor- zien. Bovendien intensiveren de warme dampen van het badwater de werking van het verzorgende masker. Verkrijgbaar bij Albert Heijn Voor het gezicht: Dagcremes: Nivea Optimale, Plenitude Hydrafresh (normale tot droge huid), Plenitude Active Anti- Rides (rijpere huid), Oil of Olaz Double Action Creme de Jour, Dove dagcreme Nachtcremes: Nivea herstellende nacht creme, Diadermine Bio-Cohesion, Dove nachtcreme Gezichtscrub: Dove Scrub Gezicht. Voor het lichaam: Vaseline Intensive Care Dry Skin, Nivea Body Milk, Nivea Soft hydraterende creme, Sanex Body Creme, Dove Body Milk. NAitW Tekst Petey de Quay fotografie Renee Frinking, Stone styling Silena Boersma AllerHande 11-2000133

Allerhande | 2000 | | pagina 133